Skip to main content

Wegański styl życia w Belgii


Prowadzenie wegańskiego stylu życia w Belgii może być czasem wyzwaniem, ale jest to możliwe! Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą ci w pełni wykorzystać wegański styl życia w Belgii.

Znajdź restauracje przyjazne weganom.

W Belgii jest wiele restauracji przyjaznych weganom, więc warto z nich skorzystać! Niektóre z naszych ulubionych to Greenway (Bruksela), La Vache qui Rit (Antwerpia) i L’Air du Temps (Bruksela). Nawet jeśli nie znajdziesz ich od razu, zawsze warto przejść się i popytać o wegańskie opcje lub w pełni wegańskie restauracje.

Upewnij się, że masz zapasy wegańskich produktów.

Jest kilka podstawowych produktów wegańskich, które zawsze powinieneś mieć w pobliżu, takich jak wegański ser, mleko roślinne i wegańska czekolada. Produkty te można znaleźć w większości supermarketów w Belgii. Jeśli wolisz nie kupować w supermarkecie, nie tracisz wiele – na lokalnych małych targowiskach znajdziesz mnóstwo świeżych składników, gotowych do wykorzystania w pysznym posiłku.

Poznaj lokalną scenę wegańską.

W Belgii istnieje prężnie działająca społeczność wegańska, więc koniecznie się w nią zaangażuj! Regularnie odbywa się tu wiele wegańskich spotkań i imprez, dzięki którym możesz poznać ludzi o podobnych poglądach i dowiedzieć się więcej o weganizmie. Belgijscy weganie są pasjonatami swojego stylu życia i chętnie opowiedzą Ci o nim i doradzą, gdzie najlepiej zjeść lub kupić produkty przyjazne weganom.

Podróżuj w sposób przyjazny dla wegan.

Podróżując po Belgii, pamiętaj, aby wcześniej poszukać restauracji i atrakcji przyjaznych weganom. To sprawi, że Twoja podróż będzie o wiele przyjemniejsza i bezproblemowa. Pomoże Ci to później, ponieważ zaraz po przeprowadzce do tego pięknego kraju będziesz mieć więcej czasu na korzystanie z tych restauracji bez konieczności szukania ich w pośpiechu!

Ciesz się wegańskim jedzeniem belgijskim!

Istnieje kilka pysznych wegańskich dań belgijskich, którymi możesz się delektować, takich jak waterzooi (gulasz warzywny), stoemp (puree z ziemniaków i warzyw) czy brukselka. Nawet jeśli niektóre belgijskie potrawy nie są tradycyjnie wegańskie, łatwo jest zamienić niektóre składniki i nadać im taki charakter – może to wymagać czasu, planowania i kreatywności, ale warto! Nie przegapcie więc tych pysznych smakołyków!