Skip to main content

Życie po wegańsku w Brukseli


Belgia jest idealnym miejscem dla wielu osób ze względu na to, jak elastyczny może być „belgijski styl życia”. Zwłaszcza w Brukseli można żyć tak, jak się chce – to świetna wiadomość dla każdego weganina, który chce kontynuować ten styl życia nawet po przeprowadzce do Belgii. Jak wygląda wegańskie życie w Brukseli? Przyjrzyjmy się temu.

Wegańskie restauracje i kawiarnie w Brukseli

W Brukseli jest wiele świetnych wegańskich restauracji, ale trudno je znaleźć. A nawet jeśli już je znajdziesz, często są drogie. Ale to nie wszystkie złe wiadomości. Nawet jeśli dopiero co przeprowadziłeś się do Brukseli, nie musisz się martwić!

Przy odrobinie wysiłku możesz znaleźć w Brukseli wspaniałe wegańskie jedzenie. Niektóre z nich są łatwiejsze do znalezienia niż inne, ale przy odrobinie poszukiwań na pewno znajdziesz je wszystkie. Jest ich więcej, niż myślisz, więc nie poddawaj się – w końcu znajdziesz coś, w czym się zakochasz!

Gotowanie wegańskie

Jeśli jesteś zwolennikiem gotowania w domu, to jeszcze lepiej dla Ciebie. W Brukseli znajdziesz wiele wegańskich produktów do gotowania – wystarczy, że będziesz wiedział, jak ich szukać. I nie jest to trudna umiejętność do opanowania!

Skorzystaj z wielu rynków etnicznych w mieście. Od afrykańskich po azjatyckie – w Brukseli znajdziesz targ dla każdej kuchni. Znajdziesz tam świeże wegańskie produkty, przyprawy i składniki, których nie znajdziesz w lokalnym supermarkecie.

Dieta wegańska jest bardzo elastyczna i może być stosowana w każdej kuchni, przy odrobinie planowania i kreatywności. Nieważne więc, czy twoje ulubione dania są włoskie, japońskie czy indyjskie – możesz je dość łatwo „zweganizować”, nie tracąc nic z ich smaku!

Kupowanie wegańskich kosmetyków

Bruksela jest sercem Europy, więc naturalnie większość znanych marek kosmetycznych z Europy jest tu szeroko dostępna. Ponieważ wiele produktów jest wegańskich, Twój wybór jest niemal nieograniczony.

Jest kilka powodów, dla których możesz chcieć kupić wegańskie kosmetyki. Być może sam jesteś weganinem i chcesz wspierać firmy, które wyznają Twoje wartości. A może martwisz się o wpływ rolnictwa zwierzęcego na środowisko i chcesz ograniczyć użycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, w Belgii, a zwłaszcza w Brukseli, znajdziesz mnóstwo wspaniałych wegańskich kosmetyków.