Skip to main content

Życie studenckie w Groningen, czyli przeprowadzka do Holandii


Niektórzy twierdzą, że Groningen to najlepsze miasto studenckie w Holandii. Zrozumiałe jest więc, że szukasz mieszkania właśnie tam. W mieście znajdziesz wiele dostępnych pokoi, studiów i mieszkań. Nawet jeśli pochodzisz z zagranicy, łatwo nawiążesz przyjaźnie, ponieważ ludzie są tam naprawdę mili!

Przeprowadzka do Groningen

Groningen to jedno z największych miast w północnej części Holandii. Jest szóstym co do wielkości miastem w Holandii. Wielu studentów spędza swoje lata studenckie w Groningen, aż 1 na 6 mieszkańców jest studentem! Z tego powodu Groningen jest bardzo żywym miastem i zawsze jest tu coś do zrobienia. W Groningen znajduje się kilka wysoko akredytowanych uniwersytetów, wielu międzynarodowych studentów przeprowadza się do Groningen, aby kontynuować naukę lub też przyjeżdża do Groningen na wymianę. W tym mieście można znaleźć wiele typowych domów studenckich, w których studenci mieszkają razem. Masz tam swój prywatny pokój i dzielisz wyposażenie domu z Twoimi współlokatorami. Pokoje do wynajęcia w Groningen można łatwo znaleźć. Jeżeli zależy Ci na ciszy i spokoju, możesz zdecydować się na mieszkanie na wsi. Możesz wtedy poszukać pokoi, studiów lub apartamentów w Haren lub Hoogezand.

Mieszkania w Groningen

Istnieje kilka różnych typów mieszkań. Możesz wybrać mieszkanie do wynajęcia na długi okres czasu lub na krótki pobyt (kiedy jesteś w Groningen tylko przez kilka miesięcy). Możesz wynająć pokój w domu studenckim, możesz zdecydować się na flathare, gdzie Ty i na przykład inni międzynarodowi studenci wynajmujecie wspólne mieszkanie. Są oczywiście dostępne mieszkania typu studio, jeśli lubisz swoją prywatność. Dla studentów zagranicznych umeblowany pokój, studio lub mieszkanie jest być może nawet lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba przywozić wszystkich swoich rzeczy lub kupować ich, zwłaszcza gdy przyjeżdża się do Holandii na wymianę. Jeśli planujesz przeprowadzkę na studia do Groningen, rozpocznij poszukiwania i już dziś znajdź swój nowy pokój, studio lub mieszkanie w tym mieście. Jeśli martwisz się o bagaże, to nie martw się firmy przeprowadzkowe mogą zrobić to za Ciebie a Ty poznawaj nowych ludzi i ciesz się ze studenckiego życia.