Skip to main content

5 atrakcji, których nie możesz przegapić w Duisburgu


5 atrakcji, których nie możesz przegapić w Duisburgu


Jeśli wybierasz się, by odwiedzić Duisburg, albo chcesz się tam przeprowadzić, warto wiedzieć co czeka Cię w danym mieście. Przeczytaj nasze wpisy, a dowiesz się, gdzie warto zamieszkać, jakie są atrakcje Duisburga oraz gdzie spędzać czas w tym niemieckim mieście.


Oto 5 atrakcji wartych odwiedzenia w Duisburgu.

Kolejka górska Tygrys i Żółw

Ściśle rzecz biorąc, punkt orientacyjny jest tylko rzeźbą wzorowaną na kolejce górskiej. Niemniej jednak widok jest fenomenalny i w dzień i w nocy. Tiger & Turtle jest otwarty przez całą dobę i wstęp do niego jest bezpłatny.

Port Wewnętrzny

Za starówką Duisburga zaczyna się port wewnętrzny, idealne miejsce dla miłośników dobrego jedzenia, muzeów, nowoczesnej architektury lub po prostu kulturalnego spaceru w miłej atmosferze.

Kultura przemysłowa w „ExtraSchicht”

Kultura przemysłowa, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście, jest oferowana w czerwcową noc. Coroczna impreza „ExtraSchicht” obfituje w kolorowe światła, fajerwerki i imprezy kulturalne.

Park Krajobrazowy Duisburg-Nord

Park o powierzchni 180 hektarów rozciąga się wokół nieczynnej huty żelaza. Gazometr został przekształcony w miejsce do nurkowania, bunkier rudy w ogródek wspinaczkowy, a wielki piec w wieżę widokową. Coś wspaniałego!

Marxloh

Jeśli odwiedzisz tę dzielnicę tylko po to, by zobaczyć niemiecką ulicę pełną sklepów z modą ślubną przy Weseler Straße, wyrób sobie opinię o Marxlohu oglądając to na własne oczy.

Porozumiewanie się w Duisburgu

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Duisburga, musisz wiedzieć, że Duisburger Platt to własny dialekt miasta, jest obecnie uważany za wymarły. Ale w wierszach Duisburgera Hansa Weidenbrucha można poznać, jak brzmiał Platt. Dziś mówi się tu językiem niemieckim z Zagłębia Ruhry z domieszką dolnego Renu.Porozumiewanie się w Duisburgu