Skip to main content

5 powodów, by przeprowadzić się do Duisburga


5 powodów, by przeprowadzić się do Duisburga

„Zawsze trochę za rytmem, raczej wlecze się niż jedzie”, śpiewa o Duisburgu autor piosenek Philipp Eisenblätter w swojej piosence, będącej wyznaniem miłości do rodzinnego miasta. Ale nawet jeśli nie bije tam Twoje serce i jesteś jednym z tych, którzy się tam przeprowadzili, albo dopiero planują przeprowadzkę, możesz nauczyć się doceniać i kochać to miasto Zagłębia Ruhry.

1. Duisburg jest zbudowany blisko wody

W mieście stali, Ruhra wpada do Renu. W tym miejscu powstał największy w Europie port śródlądowy. Ma to nie tylko znaczenie gospodarcze, ale także piękny widok, zwłaszcza na wewnętrzny port w pobliżu centrum miasta nocą.

2. Duisburg jest zielony

Szary jak stal i beton? To na pewno nie Duisburg. Ponad dziesięć procent powierzchni miasta pokrywają lasy. 600-hektarowy las miejski, czy też park RheinPark, który jest w większym stopniu zdominowany przez przemysł, w Duisburgu jest zielono i kwitnąco.

3. Duisburg jest spokojnym miastem

Stanie w kolejce przed klubem, przy kasie w supermarkecie lub w kolejce po miejsce w restauracji? W Duisburgu rzadko się to zdarza. Wynika to z utrzymującego się spadku liczby ludności, ale jest korzystne dla mieszkańców.

4. Duisburg jest przystępny cenowo

Średnie czynsze poniżej sześciu euro za metr kwadratowy? Miasta takie jak Hamburg, Monachium czy Düsseldorf mogą o tym tylko pomarzyć. W Duisburgu to jest rzeczywistość.

5.Duisburg się zmienia i rozwija

Czy jako część Europejskiej Stolicy Kultury, czy też w trakcie transformacji w „Smart City”, Duisburg jest w ciągłym ruchu i można być pewnym, że to jeszcze nie koniec historii.
„Dymiące kominy”, o których Eisenblätter również śpiewa w swojej piosence, należą w dużej mierze do huty. W Duisburgu produkuje się rocznie około 15 milionów ton tego materiału. To sprawia, że miasto jest europejskim numerem jeden wśród lokalizacji dla przemysłu stalowego. Przedsiębiorstwa takie jak ThyssenKrupp Stahl AG i Hüttenwerke Krupp Mannesmann GmbH przyczyniły się do ukształtowania oblicza Duisburga.