Skip to main content

Co dobrze wiedzieć przed przeprowadzką do Düsseldorfu?


Jako doskonała lokalizacja z łatwym dostępem do dzielnic biznesowych i niedrogich nieruchomości, Düsseldorf jest jednym z najbardziej popularnych miejsc, do których przeprowadzają się emigranci.

Potrzebujesz przeprowadzić się za granicę? Organizacja międzynarodowej relokacji nie jest czymś, co powinieneś robić na własną rękę. Rozumiemy, czego potrzebujesz i oferujemy niezbędne usługi, które pomogą Ci łatwo przeprowadzić się i zamieszkać za granicą. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć swoją przeprowadzkę.

Życie w Düsseldorfie

Położony w sercu Dolnego Renu, na wschodnim brzegu rzeki, Düsseldorf jest stolicą niemieckiego kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Z populacją 11 milionów ludzi, ta różnorodna metropolia jest siódmym najgęściej zaludnionym regionem w Niemczech. Miasto zdobyło światowe uznanie jako jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych i finansowych, z długą historią mody i produkcji tekstyliów, a Düsseldorf jest jedną z europejskich stolic mody i sztuki.

Od dziesięcioleci miasto przyciąga wielu obcokrajowców. Dziś szacuje się, że 110 000 mieszkańców Düsseldorfu to emigranci, z których większość przeniosła się z innych krajów europejskich. Większość ekspatów pochodzi z Turcji, Grecji i Polski, jednak miasto jest również domem dla trzeciej co do wielkości społeczności japońskich rezydentów w Europie.

Wizy do Niemiec

Obywatele Unii Europejskiej, USA, Australii, Kanady, Izraela, Japonii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Korei Południowej mogą swobodnie przenieść się do Niemiec w celu poszukiwania stałego pobytu i zatrudnienia bez konieczności posiadania wizy. Mieszkańcy z innych krajów muszą uzyskać wizę na pobyt stały lub wizę pracowniczą. Aby otrzymać wizę na pobyt długoterminowy, potencjalny ekspat musi dostarczyć do Niemieckiego Urzędu ds. Cudzoziemców dwa dokładnie wypełnione formularze wniosku wizowego, ważny paszport, list z umową o pracę lub list z zaproszeniem od firmy w kraju oraz opłatę wizową w wysokości 60 euro. Obywatele spoza UE starający się o niemieckie pozwolenie na pracę mogą wybrać pomiędzy ogólnym pozwoleniem na pracę, specjalistycznym pozwoleniem zawodowym lub pozwoleniem na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Po złożeniu odpowiednich dokumentów w ambasadzie niemieckiej, jedno z nich może zostać wydane.

Zakwaterowanie w Düsseldorfie

Düsseldorf jest uważany za jedno z najlepszych miejsc do życia w Niemczech. Dzięki doskonałej lokalizacji z łatwym dostępem do dzielnic biznesowych, imponującej architekturze i przystępnym cenom nieruchomości, wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do domów rodzinnych, luksusowych domów miejskich i apartamentów w tym mieście.

Każdy region Düsseldorfu ma swoje unikalne cechy i oferuje mieszkańcom coś innego. Stadtmitte to tętniąca życiem, artystyczna część miasta, która jest popularna wśród singli i młodych ludzi ze względu na nocne życie. W tej części miasta znajduje się wiele stylowych apartamentów do wynajęcia lub kupienia. Częścią Düsseldorfu z największą liczbą obcokrajowców jest Bilk. Obszar ten jest bardzo popularny wśród emigrantów, między innymi dzięki bliskości Uniwersytetu Düsseldorfskiego. Bilk oferuje wiele malowniczych nieruchomości położonych przy wysadzanych drzewami ulicach wzdłuż centralnego kanału. Oberkassel jest najbardziej znany ze swojej architektury art deco, dzielnica ta przyciąga wielu deweloperów i jest najdroższą częścią miasta do zamieszkania.

Przeprowadzka do Düsseldorfu

Znalezienie mieszkania do wynajęcia lub kupienia jest w Düsseldorfie proste. Anglojęzyczne strony takie jak HomeCompany i BlueHomes ułatwiają ekspatom znalezienie idealnej nieruchomości za granicą.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się za granicę po raz pierwszy, czy byłeś tam już wielokrotnie, proces ten rodzi wiele pytań. Nasz kompletny przeprowadzkowy blog rozwieje Twoje wątpliwości od wstępnych przygotowań do negocjacji pakietu relokacyjnego.