Skip to main content

Co musisz wiedzieć, jeśli przeprowadzasz się do Bremy?


Brema jest bezpiecznym miastem z przyjaznymi dla rodzin dzielnicami. Każdy obszar Bremy oferuje szeroki wybór zakwaterowania i jest dobrze obsługiwany przez transport publiczny. Jest tam wysoki wskaźnik zatrudnienia dla ekspatów i nacisk na dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Przeprowadzka do Bremy

Brema znajduje się w pobliżu wielu atrakcji w regionie, w tym Serengeti Park, Hodenhagen – największego w północnych Niemczech parku safari i wypoczynku – oraz Walsrode Bird Park. Największy tego typu park na świecie, Walsrode posiada również ogród botaniczny i 100 000 tulipanów, które kwitną wiosną. Wrzosowiska Luneburskie to park przyrody z hektarami lasów i pól pokrytych wrzosami, a malownicze Fischerhude i okolice są popularnym celem wycieczek rowerowych i pieszych.

Brema i jej mieszkańcy

Brema liczy niecałe 550 000 mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w północno-zachodnich Niemczech pod względem liczby ludności, zaraz po Hamburgu. Jest stolicą regionu. Brema znajduje się w kraju związkowym Dolna Saksonia. Po obu stronach rzeki Wezery, obszar miejski Bremy obejmuje około 326 km2. Jej siostrzanym miastem jest Bremerhaven (co tłumaczy się jako port Bremy), jest o 1000 lat młodsze od Bremy i położone 55 km na północ.

Klimat w Bremie

Klimat w Bremie jest ciepły i umiarkowany z wyższymi niż przeciętne opadami, nawet w lutym, który jest najbardziej suchym miesiącem. Średnia temperatura w lipcu wynosi 17°C, a w grudniu 2°C. W miesiącach zimowych może spaść lekki śnieg, ale ogólnie zimy są łagodne. Położenie Bremy w pobliżu Morza Północnego sprawia, że pogoda jest często wietrzna.

Wizy do Niemiec

Obywatele z każdego kraju Unii Europejskiej (UE) lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) nie potrzebują wizy lub innego pozwolenia, aby odwiedzić, mieszkać, pracować lub studiować tymczasowo w Niemczech. Jednakże ekspaci chcący mieszkać i pracować w Niemczech na stałe będą potrzebowali pozwolenia na pobyt, o które można się ubiegać po wjeździe do Niemiec. Obywatele większości krajów potrzebują wizy i pozwolenia na pobyt, a przed wjazdem do Niemiec muszą złożyć wniosek o wizę w celu podjęcia pracy.

Planowanie przeprowadzki

Niezależnie, czy to Twoja pierwsza, czy kolejna już przeprowadzka, proces ten za każdym razem stawia wiele zagadek. Aby dobrze zaplanować ten proces, stwórz listę rzeczy, które trzeba zrobić przed przeprowadzką oraz po przeprowadzce. Na pewno pomoże Ci to w relokacji.