Skip to main content

Co musisz wiedzieć, jeśli przeprowadzasz się do Maastricht?


Przeprowadzając się do Maastricht zobaczysz przyjemne miasto z wysoką jakością życia, umiarkowanym oceanicznym klimatem i bardzo międzynarodową atmosferą. Zaplanuj więc dobrze swoją przeprowadzkę i przeczytaj o mieście, jego klimacie, a także o niezbędnych przepisach wizowych.

Chcesz przeprowadzić się za granicę? Organizacja międzynarodowej relokacji nie jest czymś, co powinieneś robić na własną rękę. Potrzebujesz niezbędnych usług, które pomogą Ci łatwo przeprowadzić się i zamieszkać za granicą. Skontaktuj się z firmą przeprowadzkową, aby rozplanować swoją przeprowadzkę i rozpocznij przygotowania listy, według której dalej będziesz działał z przeprowadzką.

O mieście

Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Maastricht jest jednym z głównych miast w Holandii i stolicą prowincji Limburgia. Tradycyjne, przemysłowe miasto Maastricht jest obecnie najbardziej znane z Traktatu z Maastricht, który w znacznym stopniu przyczynił się do powstania i rozwoju Unii Europejskiej.

Klimat w Maastricht

Pomimo położenia na południu kraju, klimat w Maastricht jest podobny do klimatu panującego w większej części Holandii. Jednak ze względu na swoje położenie pomiędzy dwoma wzniesionymi obszarami ziemi, ma nieco cieplejsze lata i chłodniejsze zimy niż reszta kraju. Oznacza to, że emigranci przeprowadzający się do Maastricht będą musieli dostosować się do umiarkowanego klimatu morskiego lub oceanicznego, który charakteryzuje się stosunkowo umiarkowanymi, łagodnymi warunkami przez cały rok.

Wizy do Holandii

Ponieważ Holandia jest członkiem Unii Europejskiej, obywatele UE/EOG nie potrzebują wizy wjazdowej ani pozwolenia na pobyt, aby przenieść się do Maastricht. Jeśli jednak przeprowadzasz się do Maastricht na dłużej niż cztery miesiące, trzeba zameldować się w miejscowej gminie. Wtedy każdy otrzymuje numer służbowy , by móc mieszkać w Maastricht jak obywatele Holandii.

Obywatele spoza UE potrzebują natomiast pozwolenia na pobyt oraz, w zależności od kraju pochodzenia, wizy wjazdowej. Aby dowiedzieć się, czy potrzebna jest wiza wjazdowa do Holandii, należy wcześniej skontaktować się z lokalną ambasadą.

O pozwolenie na pobyt można ubiegać się przed przeprowadzką do Maastricht lub w ciągu trzech dni od wjazdu do kraju w holenderskim Urzędzie Imigracyjnym i Naturalizacyjnym. Wniosek składa zazwyczaj pracodawca. Zezwolenie na pobyt jest ważne przez rok, a po tym czasie można je przedłużyć.

Przeprowadzka międzynarodowa

Niezależnie od tego, który raz przeprowadzasz się za granicę, proces ten rodzi wiele pytań. Mam nadzieję, że nasze artykuły pomogą podczas przeprowadzki i rozwiejemy Twoje wątpliwości co do przygotowań związanych z relokacją. Warto zatrudnić firmę, która zajmuje się przeprowadzkami, gdyż przeprowadzka do innego państwa szczególnie jest sporym wyzwaniem. Dlatego najlepiej powierzyć to specjalistom, którzy fachowo zabezpieczą nasz dobytek i przewiozą go bezpiecznie do celu.