Skip to main content

Düsseldorf, miasto dla kreatywnych


Düsseldorf, położony na przejściu z Dolnego Renu do Bergisches Land, stanowi centrum polityczne Nadrenii Północnej-Westfalii z ponad 500 000 mieszkańców jako stolica kraju związkowego.

Metropolia nad Renem ma znaczenie międzynarodowe nie tylko ze względu na swoją niezwykłą siłę gospodarczą, ale także w dziedzinie sztuki, kultury i nowoczesnej architektury. W aglomeracji o promieniu około 50 km i dziewięciomilionowej populacji miasto oferuje swoim mieszkańcom szeroki wachlarz możliwości mieszkaniowych.

Siła gospodarcza miasta

Düsseldorf jest jedną z najsilniejszych gospodarczo metropolii w Europie. Od czasu uprzemysłowienia stał się siedzibą liczących się na świecie przedsiębiorstw przemysłowych i handlowych, a także dużych banków. Liczne agencje reklamowe i studia mody sprawiają, że miasto jest ważnym miejscem dla ludzi kreatywnych.

Dzielnice mieszkaniowe w Düsseldorfie

Düsseldorf składa się z 10 gmin i 49 dzielnic. W ostatnich latach miasto naprawdę „wypiękniało” i oferuje atrakcyjne lokalizacje mieszkalne na każdy gust. Główne lokalizacje mieszkalne w Düsseldorfie to dzielnice Düsseltal, Niederkassel, Oberkassel i Kaiserswerth.

Düsseldorf oferuje szeroką różnorodność dzielnic. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od singli, przez młode rodziny, po starsze pokolenia. Często jednak trzeba sięgnąć nieco głębiej do kieszeni. Popularne dzielnice studenckie to Bilk, Unterbilk i Wersten.

Düsseldorf, miasto zabawy

Düsseldorf, jako miasto karnawału, znane jest ze swoich zwyczajów. Co roku między Weiberfastnacht (Karnawałem Kobiet) a Rosenmontag (Różanym Poniedziałkiem) ludzie świętują na całego. Stare Miasto w Düsseldorfie jest sercem stolicy kraju związkowego i urzeka każdego. Pomiędzy Renem a Heinrich-Heine-Allee na zadziwiająco małej przestrzeni znajduje się ponad 200 barów, pubów, restauracji i kawiarni. Tutaj nikt nie musi być spragniony, w końcu Altstadt jest znany jako „najdłuższy bar na świecie”.

Königsallee w Düsseldorfie może słusznie nazywać się bulwarem. Należy do niewielkiej grupy ulic o międzynarodowej sławie i na całym świecie nazywana jest czule „Kö”. Ulica jest nieustannie sceną niezapisanych spektakli, w których „Kö” jest sceną, a ludzie, którzy ją zamieszkują są zarówno aktorami, jak i widzami.