Skip to main content

Jak się żyje w Hanowerze, „Mieście Wystaw”?


Hanower jest ważnym miastem w Niemczech i Europie, które ma długą historię i wiele możliwości spędzania wolnego czasu, które mieszkający w Hanowerze mogą odkrywać. Poznaj to północno-niemieckie miasto, jego system transportowy, kulturę i wiele więcej poniżej.

Ciekawostki Hannoveru i okolic

Liczący ponad pół miliona mieszkańców Hanower jest stolicą kraju związkowego Dolnej Saksonii, a jego położenie nad rzeką Leine zapewnia mu fantastyczne połączenia komunikacyjne.

Każdego roku w Hanowerze odbywają się targi handlowe, takie jak Targi Hanowerskie i CeBIT, dzięki czemu miasto zyskało przydomek „Miasta Wystaw”.

Kultura i wypoczynek w Saksonii

Hanower jest miastem o ogromnym znaczeniu historycznym, co znajduje odzwierciedlenie w wielu głównych zabytkach miasta. Muzeum Historyczne przedstawia długą historię Hannoveru w najdrobniejszych szczegółach, łącznie z powiązaniami miasta z brytyjską rodziną królewską.

W Hanowerze znajduje się wiele muzeów i galerii wartych odwiedzenia, z których największym jest Muzeum Krajowe Dolnej Saksonii, prezentujące sztukę europejską sięgającą aż do XI wieku. Nowi mieszkańcy Hannoveru mogą również chcieć odwiedzić Muzeum Sprengel, które prezentuje dzieła z XX wieku i jest jedną z najbardziej znanych instytucji kulturalnych w Niemczech. Długa Noc Muzeów i Zinnober Kunstvolkslauf to dwie najważniejsze daty w kalendarzu kulturalnym Hannoveru.

Przyjazd do Hanoweru

Jako jedno z wiodących miast na świecie, w którym odbywają się wystawy, Hanower często jest świadkiem dużego napływu delegatów, którzy uczestniczą w takich wydarzeniach jak Targi Hanowerskie, Domotex i Ligna. Co roku miliony ludzi przyjeżdżają do Hanoweru na festiwale Maschsee, a Oktoberfest w Hanowerze jest drugim co do wielkości na świecie.