Skip to main content

Co zrobić przed przeprowadzką do Hannoveru?


Jako jedno z głównych miast goszczących najważniejsze wystawy, Hannover może być atrakcyjnym miejscem do życia dla każdego, kto jest związany z przemysłem handlowym. Ale miasto ma wiele do zaoferowania emigrantom, niezależnie od wybranej przez nich dziedziny. Wszystko, co musisz wiedzieć o przeprowadzce do Hannoveru znajdziesz na naszym blogu.

Atrakcje Hannoveru

Istnieje wiele możliwości w zakresie edukacji. Miasto posiada szkołę medyczną i kilka dobrych Uniwersytetów. Obecność wielu dużych obszarów zielonych, takich jak lasy i rozległe parki, sprawia, że Hannover jest atrakcyjnym miejscem do mieszkania. Ludność Hannoveru jest przyjazna i gościnna oraz przyzwyczajona do dużego napływu ludzi, którzy przyjeżdżają do miasta.

O Hannoverze

Około 500 000 osób nazywa Hannover swoim domem, a miasto jest dość  płaskie ze względu na rzekę, nad którą leży. W ciągu ostatnich 50 lat liczba ludności Hanoweru utrzymywała się na stałym poziomie, po tym jak po II Wojnie Światowej miasto cieszyło się dużym wzrostem liczby osób przeprowadzających się.

Języki używane w Hannoverze

Językiem lokalnym jest niemiecki, ale wiele osób mieszkających w tym mieście zna również dobrze język angielski, zwłaszcza ludzie młodzi, studenci. W wielu miejscach w mieście można znaleźć napisy zarówno po niemiecku, jak i po angielsku.

Klimat Hannoveru

Panuje tam klimat oceaniczny według klasyfikacji klimatycznej Köppen, co oznacza, że lata są ciepłe, a zimy chłodne. Temperatury w lecie wynoszą około 25°C, chociaż w lipcu i sierpniu mogą wynosić nawet 35°C. Zimy w Hanowerze są mokre i zimne, a temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 0 stopni.

Co zrobić przed przeprowadzką?

Jak w każde miejsce w Niemczech obowiązują te same zasady relokacji, co do Belina, Dortmundu, czy Essen. Dobrze zaplanuj swoją podróż, poszukaj miejsca do życia, pracy. Ważne, by Twoja przeprowadzka przeszła sprawnie i bez komplikacji. Firma przeprowadzkowa zrobi to za Ciebie, a Ty nie będziesz zastanawiał się, czy Twoje mienie dotrze bez szkód.