Skip to main content

Przewodnik po dobrym życiu w Essen


Z wieloma dużymi firmami, które mają swoje siedziby w pobliżu miasta, plus wystarczająco dużo terenów naturalnych, aby uczynić je jednym z najbardziej zielonych miast w Niemczech. Essen ma coś dla szerokiego zakresu gustów. Życie w Essen może być bardzo satysfakcjonujące, a liczne połączenia komunikacyjne sprawiają, że odkrywanie lokalnej kultury jest łatwe.

Przeprowadzka do Essen

Potrzebujesz przeprowadzić się za granicę? Organizacja międzynarodowej relokacji nie jest czymś, co powinieneś robić na własną rękę. Oferujemy niezbędne usługi, aby pomóc Ci łatwo przeprowadzić się i żyć za granicą. Skontaktuj się z nami już dziś, aby rozpocząć przeprowadzkę i rozpocznij przygotowania z naszą pomocą.

Transport w Essen

Mieszkańcy Essen mają dostęp do szerokiego wachlarza połączeń transportowych, w tym autostrad, transportu lotniczego i publicznego. Jeśli chodzi o lotnictwo, miasto Essen znajduje się w pobliżu kilku lotnisk. Na przykład, lotnisko Düsseldorf jest oddalone o około 20 minut jazdy samochodem, podczas gdy lotnisko Dortmund jest również dostępne dla lotów krajowych i międzynarodowych. Lotnisko Essen/Muelheim zaś obsługuje dziesiątki tysięcy pasażerów każdego roku.

Przez Essen lub w jego pobliżu przebiegają trzy autostrady. Na przykład Ruhrschnellweg (A40) biegnie przez miasto, mniej więcej przez środek. Ta komunikacyjna prowadzi do Venlo w Holandii na zachodzie i do Dortmundu w Niemczech na wschodzie. Warto jednak wiedzieć, że w godzinach szczytu autostrada ta może być bardzo zatłoczona. Na północy Essen przecina A42, łącząca Essen z Oberhausen, Gelsenkirchen i innymi miejscowościami, natomiast na południu można dojechać do A52.

Główną formą transportu publicznego jest sieć Essen Straßen- i Stadtbahn, która obejmuje siedem linii tramwajowych i 57 linii autobusowych, z niektórymi kursującymi w nocy. Tramwaje kursują zarówno pod, jak i na ziemi. Niektóre linie są całkowicie niezależne od innego ruchu, cenny atut w godzinach szczytu.

Kultura i wypoczynek w mieście

Essen ma wiele do zaoferowania tym, którzy szukają muzeów, galerii i innych możliwości kulturalnych. To Europejska Stolica Kultury w 2010 roku. Oto kilka zabytków, które warto zobaczyć, jeśli przeprowadzisz się do Essen.

Zeche Zollverein jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest znane jako najpiękniejsza kopalnia węgla na świecie. Znajduje się tam kilka muzeów, które dają fascynujący wgląd w przeszłość regionu. W Muzeum Folkwang znajdują się obrazy z różnych epok oraz eksponaty związane z historią fotografii.

Znajduje się tam również Opera Aalto i Katedra Essener Muenster, które mają wspaniałą architekturę. Aby przenieść się w przeszłość, w dzielnicy historycznej Kettwig znajdują się ulice i budynki z XVII i XVIII wieku.

Dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, Ogród Botaniczny Grugapark oferuje place zabaw, wodospady i możliwość zobaczenia dzikich zwierząt.

Przeprowadzka do Niemiec

Chcesz się przeprowadzić? Jeśli nigdy nie przeprowadzałeś się za granicę, proces ten będzie przytłaczający, a jeśli już to zrobiłeś, wiesz, jakie obciążenie Cię czeka. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś możemy Ci pomóc z kompletem usług relokacyjnych. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby rozpocząć przeprowadzkę, więc dlaczego nie rozpocząć przeprowadzki za granicę i nie skontaktować się z nami już dziś? Najlepiej zacząć wcześnie!