Skip to main content

Kultura w Venlo, czyli miasto idealne dla studentów


W Venlo nie można nasycić się sztuką i kulturą Holenderską. Mieszkańcy są dumni z tradycji karnawałowej, czyli Vastelaovend, która co roku zamienia miasto w kolorowe i radosne widowisko. Gdy tylko zaświeci słońce, w każdy weekend można tańczyć, słuchać muzyki, jeść i pić na licznych festiwalach w Venlo.

Nie tylko w centrum Venlo, ale także w innych dzielnicach miasta organizowane są wielkie przedsięwzięcia w dziedzinie sztuki i kultury.

Nocne życie Venlo

Obecnie w Venlo można bawić się do późnych godzin nocnych. Ale również w ciągu tygodnia, kiedy potrzebujesz przerwy od książek, czy nauki, możesz zatańczyć i napić się piwa w Venlo. Wiele lokali ma specjalne wieczory i oferty dla studentów. Masz bzika na punkcie pubów, jesteś miłośnikiem lat 70-tych, imprezowiczem czy poważnym gadułą? Nie ma znaczenia, każdy znajdzie tu pub dla siebie.

Sport w Venlo

Odkryj wszystkie rodzaje sportu w Venlo. Baw się dobrze, zachowaj formę i poznaj nowych ludzi! Do tego przydaje się sport.

Smakowite przekąski

Jeśli masz już dość kolejnego posiłku z mikrofalówki lub domowej roboty jedzenia, to w Venlo jest wiele miejsc, gdzie można zjeść smacznie i niedrogo.

Jedzenie z widokiem na rzekę Maas, na tarasie z mnóstwem zabawy i obserwowania ludzi, dzienne posiłki za grosze, ale także szybkie dania na wynos i frytki. Venlo ma wszystko, sprawdźcie gdzie, co znajdziecie i co możecie dostać.

Mieszkanie w Venlo podczas studiów

Studiowanie w Venlo dla wielu studentów oznacza również mieszkanie w Venlo. Będziesz mieszkać w przytulnym, tętniącym życiem mieście. Wystarczająco małym, aby wszędzie dojechać rowerem, ale wystarczająco dużym, aby nigdy się nie nudzić.

Wiele domów studenckich w Venlo znajduje się w budynkach z wieloma pokojami. Oznacza to dużo zabawy, dzielenie się kosztami, ale przede wszystkim: tworzenie wspomnień na resztę życia!

Dekorowanie mieszkania studenckiego

Chcesz tanio urządzić swój studencki pałacyk, ale nie chcesz kupować wszystkiego u znanego szwedzkiego giganta meblowego? Nie martw się: Venlo jest wspaniałym miejscem na zakupy w second-handach.

Najlepsze festiwale Venlo

W Venlo wszyscy lubią się bawić. Szczególnie w lecie program festiwalowy Venlo jest bombardowany festiwalami. Sprawdź najlepsze darmowe festiwale w Venlo.

Projekcje filmowe

Venlo i film to połączenie stworzone idealnie. Czy wiesz na przykład, że reżyserzy Theu Boermans, Jim Taihuttu i Pieter Kuijpers pochodzą z Venlo? Zainspiruj się selekcją filmów w Venlo i obejrzyj najciekawsze już dziś.

Muzeum w Venlo

Od sztuki nowoczesnej po gabinet osobliwości w Steylu, w Venlo i okolicach znajdziecie kilka muzeów, które są absolutnie warte odwiedzenia.

Przeprowadzka do Venlo, formalności

Wszystkie tajniki, które musisz znać, jeśli zamierzasz zamieszkać w Venlo. Na przykład: jak zameldować się w urzędzie gminy? A co to jest dodatek mieszkaniowy i czy mam do niego prawo? Poczytaj na stronie Gminy Venlo, by nie zapomnieć o niczym.

Przeprowadzka do Venlo

Jeśli jesteś studentem, albo uwielbiasz zabawę i rozrywkę, to miasto w Holandii jest idealne dla Ciebie. Przeprowadź się tam, a nie pożałujesz.