Skip to main content

Czy Essen to dobre miejsce do życia?


Essen jest jednym z najlepszych rynków nieruchomości w kraju. Stawki czynszu i ceny nieruchomości znajdują się w górnej części rynku nieruchomości. Większość Niemców wynajmuje swoje mieszkania, a Ci, którzy chcą kupić dom  wymaga kredytu. Ubezpieczenie domu jest kluczowe dla tych, którzy decydują się na zakup domu.

Do lepszych dzielnic w Essen należą takie miejsca jak Frillendorf, Kettwig, Werden, Ruttenscheid, Hauptbahnhof, Fischlaken, Bredeney, Schuir i Heidhausen. Gorsze dzielnice w Essen to Helenenstrasse, Altendorf, Vogelheim i Altenessen.

Zakup domu w Essen

Sprzedaż nieruchomości w Essen jest klasyfikowana za metr kwadratowy. Średnia cena za dom w Essen wynosi €2250 za metr kwadratowy. Domy, szczególnie domy wolnostojące są najdroższe z nieruchomości, następnie domy bliźniacze, domy szeregowe, a mieszkania i apartamenty są najtańszą grupą. Większość domów jest własnością hipoteczną. Średni stosunek kredytu hipotecznego do dochodu w Essen wynosi 39%.

Koszty życia

Koszty życia w mieście są o 2% wyższe niż średnia krajowa. Koszty żywności i opieki zdrowotnej są szczególnie wyższe niż średnia. Koszty transportu są średnie, podczas gdy mieszkania są tańsze o niewielki stopień.

Średni miesięczny czynsz za mieszkanie z jedną sypialnią w Essen to około 900 €. Średni czynsz za apartament z dwiema sypialniami wynosi €2000 miesięcznie, z trzema sypialniami wynosi €2800, z czterema sypialniami €4000 miesięcznie, zaś czynsz za apartament z pięcioma sypialniami wynosi około €5500 miesięcznie.

Inwestowanie w nieruchomości w Essen

Essen jest dobrym miejscem do inwestowania w nieruchomości, ponieważ inwestorzy mogą doświadczyć wyższych czynszów z powodu wysokich zarobków i stałego popytu z powodu dużej liczby studentów. Nie ma jednak ubezpieczenia od złego zarządzania nieruchomością, więc zyski zależą od tego, jak dobrze nieruchomość jest zarządzana.

Zakładanie rodziny w mieście

W Essen można założyć rodzinę. Jednak małe rodziny poradzą sobie lepiej niż duże, ponieważ koszty życia w Essen są nieco wyższe niż w wielu innych miejscach w Niemczech. Znajdziesz tam wspaniałe otwarte przestrzenie do zabawy dla dzieci i wszystkie niezbędne udogodnienia socjalne.

Emerytura w Essen

Essen nie jest miejscem, które zazwyczaj przychodzi na myśl, kiedy myślisz o przeprowadzce do Niemiec na emeryturę. Essen kojarzone jest z energią, a dzięki 4 uniwersytetom w okolicy ma ogromną populację studentów. Essen nie jest idealnym miejscem na emeryturę, chociaż większość mieszkańców jest w wieku powyżej 40 lat. Rozległe tereny zielone mogą spodobać się komuś z dużym funduszem emerytalnym, ale lepiej poszukać domów spokojnej starości w innych miastach. Ceny nieruchomości dla emerytów w Essen są takie same jak innych nieruchomości, ale przy zachowaniu należytej staranności można znaleźć świetne oferty.

Przeprowadzka do Essen

Essen ma wiele atrakcji dla odwiedzających. Miasto jest szczególnie znane z terenów zielonych i to powinien być Twój pierwszy przystanek. Grugarpark i Ogród Botaniczny to świetne miejsce do odwiedzenia. W ogrodzie znajdują się wybiegi dla zwierząt, akwarium i park rozrywki, które są świetną zabawą dla ludzi w każdym wieku. Inne ważne atrakcje w Essen, które będziesz chciał zobaczyć to Ruhr Museum, Villa Hugel, The Baldeneysee i Zollverein Coal Mine Industrial Complex. Jeśli więc zdecydujesz się na życie w Essen, warto wiedzieć, co najpierw trzeba przygotować, by móc przeprowadzić się z innego państwa. Warto przygotować listę priorytetów, by nie zapomnieć o niczym. Przeprowadzka to nie tylko przewóz swojego dobytku, mebli, ubrań, ale również formalności, które trzeba spełnić, by móc zamieszkać w Niemczech. Ty zajmij się wszystkim, a my pomożemy Ci z relokacją, by Twoje rzeczy były bezpiecznie, szybko i sprawnie przewiezione z miejsca na miejsce.