Skip to main content

Essen jest dziewiątym co do wielkości miastem w Niemczech. Uważane jest za energetyczną stolicę kraju, ponieważ w Essen znajdują się siedziby dwóch największych dostawców energii w Niemczech. Założone ponad tysiąc lat temu, Essen ma bogatą historię, ale jego wzrost znaczenia zbiegł się z rewolucją przemysłową, która przyniosła miastu fabryki węgla i stali. W przeszłości Essen otrzymało wiele znaczących tytułów, w tym Europejskiej Stolicy Kultury i Zielonej Stolicy Europy, co przyczyniło się do podniesienia jego prestiżu. Miasto zasługuje na uznanie za to, że przetrwało upadek swoich największych gałęzi przemysłu i dobrze się rozwija.

Życie w Essen

Czy Essen to dobre miejsce do życia? Essen ma wszystko, czego można potrzebować w dużym europejskim mieście. W mieście jest wielu renomowanych pracodawców, z których większość to międzynarodowe korporacje. Jest tu wiele dobrych szkół, w tym uniwersytetów, a miasto ma wiele terenów zielonych. Ogólny charakter miasta sprawia, że jest to dobre miejsce do życia.

Przeprowadzka do Essen

Rzadko można znaleźć nowoczesne miasto o ogromnych rozmiarach jako dobre miejsce do życia, ale Essen dumnie rości sobie prawo do tej metki. Dowiesz się gdzie są najlepsze miejsca do życia, jakie puby warto odwiedzić i ile kosztuje mieszkanie w Essen, a także poznasz inne istotne fakty, jeśli planujesz przeprowadzkę się do Essen. Istnieją również miejsca w Essen dla turystów, którzy mogą odwiedzać miasto przez cały rok. Jeśli nie zdecydujesz się na zamieszkanie w Essen, będziesz przynajmniej zaintrygowany tym fascynującym miastem.

Miejsca do życia w Essen po przeprowadzce

Jeśli jesteś ekspatem planującym przeprowadzkę do Essen, będziesz musiał wybrać dzielnicę, w której chcesz zamieszkać. Są dobre dzielnice i złe dzielnice, tak jak w każdym innym mieście. Jest wiele czynników, które decydują o tym czy dzielnica jest dobra czy zła, ale bezpieczeństwo jest wśród nich najważniejsze. Do lepszych dzielnic w Essen należą takie miejsca jak Frillendorf, Kettwig, Werden, Ruttenscheid, Hauptbahnhof, Fischlaken, Bredeney, Schuir i Heidhausen. Gorsze dzielnice w Essen to Helenenstrasse, Altendorf, Vogelheim i Altenessen.