Skip to main content

Lipsk, miasto do przeprowadzki


Lipsk, miasto do przeprowadzki

W tym saksońskim mieście jest wiele do odkrycia i zrobienia. W miesiącach letnich w Arena am Panometer odbywa się wiele imprez plenerowych. Centrum miasta ma również do zaoferowania wiele barów, restauracji i pubów. W Panometrze można podziwiać gigantyczne panoramy. Wspinając się na Pomnik Bitwy Narodów można podziwiać fantastyczny widok na miasto. Pomnik Bitwy Narodów upamiętnia największą bitwę w historii świata. W pewnym okresie zaangażowanych było tam 600 000 żołnierzy. Jezioro przed pomnikiem jest symbolem łez, które za nich wylano. Nazywany jest „Jeziorem Łez Poległych Żołnierzy”.

Historia Lipska

Miasto jest położone w zatoce nizinnej, gdzie odkrywkowe wydobycie węgla brunatnego pozostawiło głębokie blizny. Z tego powodu jest tam niewiele jezior i lasów. Podczas odkrywkowego wydobycia węgla brunatnego duże obszary zostały wylesione, a drogi wodne przekierowane. Niemniej jednak, gleba jest bardzo żyzna. Pod względem krajobrazowym Lipsk posiada wiele rzek oraz wiele zielonych łąk i terenów zalesionych. Osoby lubiące spędzać czas na łonie natury będą mogły skorzystać z długich spacerów, wycieczek rowerowych lub pieszych wędrówek. Polecamy również wycieczkę kajakiem po Weißen-Elster.

Przeprowadzka do Lipska

Jeśli przyjechałeś do Lipska jako student i chciałbyś mieszkać w centrum miasta ze względu na bliskość uniwersytetu, możesz to zrobić za całkiem przystępną cenę. Miasto oferuje wiele niedrogich kawalerek, pokoi i mieszkań dzielonych w starych budynkach w stylu wilhelmińskim z ładnymi klatkami schodowymi, wysokimi pokojami i stiukowymi sufitami. W przeciwieństwie do innych dużych miast w Niemczech, życie w Lipsku jest nadal przystępne cenowo. Popularne dzielnice mieszkaniowe w centrum to Schleußig i Südvorstadt. Kto jednak nie planuje przeprowadzki bezpośrednio do Lipska, lecz woli przedmieścia i okolice, ma również szeroki wybór.

Miejsca do życia w okolicach Lipska

W Markkleeberg jakość życia jest na pierwszym miejscu. Piękne miasto powiatowe, z równie pięknym krajobrazem. Markkleeberg leży na południe od Lipska i jest oddalony o około 10 km. Miasto to, liczące około 25 000 mieszkańców, leży dokładnie pomiędzy dwoma jeziorami, Lake Cospuden i Lake Markkleeberg. Znajdują się tu również dwa parki: Park Cospudener i Park Kajakowy Markkleeberg.

W odległości około 15 km znajduje się miasto Schkeuditz, liczące 18 000 mieszkańców. Jest to preferowana dzielnica mieszkaniowa dla tych, którzy chcą w niewielkiej odległości od centrum Lipska, a jednocześnie chcą mieszkać w nieco spokojniejszej okolicy. Schkeuditz jest znane z wielu jezior, takich jak jezioro Kulkwitz czy jezioro Schladitz. Narty wodne, kitesurfing, camping i plaże, to wszystko oferuje Schkeuditz. Jeśli lubisz ciszę i zieleń, to jest to miejsce dla Ciebie.

Inne preferowane miejsca zamieszkania w okolicach Lipska to oddalone o 10 kilometów miasteczko Taucha, liczące 15 000 mieszkańców oraz oddalone o 13 km miasteczko Markranstädt, liczące 16 000 mieszkańców. Oba miasteczka leżą w niewielkiej odległości od Lipska i oferują zarówno małe życie miejskie, jak i spokojniejsze życie na wsi.