Skip to main content

Najważniejsze rzeczy, które warto wiedzieć przed przeprowadzką do Roosendaal


Roosendaal to przyjemne miasto w prowincji Noord-Brabant. Podczas karnawału obowiązuje tam hasło „Brabanckie noce są długie”, ale oczywiście w Roosendaal można przeżyć znacznie więcej. Coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do Roosendaal, miasta o pięknej historii, która do dziś jest wyraźnie widoczna w mieście. Jeśli nie czytałeś jeszcze poprzedniego wpisu o tym mieście, to odsyłam do niego > Poznaj Roosendaal, jedno z ciekawych miasteczek Holandii

Historia Roosendaal

Roosendaal zamieszkuje około 77 000 mieszkańców i jest jednym z 50 największych miast w Holandii. Może nie jest to zbyt duża liczba, ale miasto ma inne rzeczy do zaoferowania. Historia Roosendaal sięga 1266 roku, a w 1510 roku była to oficjalna, niezależna parafia w tym kraju. Religia chrześcijańska rozwijała się na przestrzeni lat jako ważny element miasta. Świadectwem tego są różne klasztory z XIX wieku oraz liczne budynki kościelne. Najstarszym kościołem jest kościół Antoniego Padewskiego (zbudowany w 1903 roku). Został on zburzony w 1977 roku, choć nadal można znaleźć kaplicę Brugstraat.

Galerie handlowe

W centrum Roosendaal znajduje się kilka galerii handlowych. Biggelaar, Passage i Roselaar to trzy centra handlowe, w których można dostać artykuły spożywcze, pamiątki, ubrania a także rzeczy do domu. Ponadto, na Nowym i Starym Rynku znajduje się wiele sklepów. W Roosendaal działa również w poniedziałki i soboty cotygodniowy targ.

Przeprowadzka do Roosendaal

Jak tylko przeprowadzisz się do Roosendaal, doświadczysz kojącego, przyjemnego życia w mieście. Nie jest tu tłoczno jak w Rotterdamie czy Amsterdamie, ale Roosendaal ma wszystko, czego potrzebujesz, żeby tam mieszkać. Zanim faktycznie się tam przeprowadzisz, może być ważne, aby porównać firmy przeprowadzkowe. Pomogą Ci one zorganizować przeprowadzkę do Roosendaal szybko i bezstresowo.

Mieszkanie w Roosendaal

Kiedy podróżujesz z Amsterdamu do Brukseli drogą międzymiastową, Roosendaal jest ostatnim przystankiem przed przekroczeniem belgijskiej granicy. A58 i A17 są łatwo dostępne samochodem z miasta, co pozwala na szybkie przemieszczanie się do innych miejsc w Noord-Brabant i poza nim. Strategiczne położenie miasta sprawia, że do Vlissingen, Rotterdamu i Antwerpii (trzech głównych miast portowych w okolicy) można łatwo dotrzeć. W związku z tym rynek pracy w Roosendaal od wielu lat znajduje się w idealnym położeniu. Powstały tam różne firmy transportowe. Dotyczy to również branży mody: w Roosendaal znajduje się nie mniej niż 120 sklepów odzieżowych.

Malownicze miejsca miasta

W Roosendaal można żyć w ciszy i spokoju. Dla miłośników sztuki Muzeum Tongerlohuys jest bardzo interesujące, a parki w mieście promieniują spokojem. Park Vrouwenhof posiada japoński most i plac zabaw dla dzieci. Emile van Loonpark pochodzi z 1884 roku i w sezonie barwi się na zielono drzewami i krzewami. Ponadto wzdłuż chodników rosną piękne kwiaty, idealne miejsce na niedzielne spacery. W centrum miasta znajduje się nowoczesny pawilon z miejscem widokowym i sceną.

Karnawał w Roosendaal

Jeśli przeprowadzisz się do Roosendaal, będziesz wiedzieć, że masz do czynienia z karnawałem, który zwykle obchodzony jest pod koniec lutego. W tym czasie Roosendaal zmienia swoją nazwę na „Tullepetaone City”. Karnawał trwa przez trzy dni i jest to duża impreza. To zdecydowanie coś, co pasuje do Roosendaal, ponieważ latem odbywa się tam kilka muzycznych festiwali (Blommenkinders Festival i BlommenBlues Festival).