Skip to main content

Nijmegen, historyczne miasto w Holandii


Miasto Nijmegen

Miasto Nijmegen jest najstarszym miastem w Holandii, co jest wyraźnie widoczne w historycznym centrum miasta. Warto wybrać się na spacer po bogatym centrum historycznego Nijmegen. Swoje ślady pozostawili tu Rzymianie, Karol Wielki i Cesarstwo Rzymsko-Niemieckie.

Ceny nieruchomości Nijmegen

Jeśli mieszkasz lub chcesz przeprowadzić się do Nijmegen, będziesz musiał zmierzyć się z cenami domów, które w ostatnich latach nieznacznie wzrosły. Tak jest w większości holenderskich miast.

Dzielnice miasta Nijmegen

Centrum miasta położone jest nad rzeką Waal, z centrum handlowym i miejscami rozrywki. Każdy mieszkaniec Nijmegen powinien wiedzieć, czego może się spodziewać w centrum miasta. Wiele domów w tej części miasta znajduje się nad sklepami. Wiele zabytkowych kamienic własnościowych i czynszowych zostało odrestaurowanych w latach 70-tych, co sprawia, że centrum wygląda również młodzieńczo. Ludzie lubią tam przychodzić.

Nijmegen-Nowy Zachód. Z dzielnicami takimi jak Hees, Neerbosch-Oost i Heseveld, Nijmegen-Nieuw-West jest starą częścią miasta, w której w ostatnich latach wybudowano kilka nowych domów. Jest tam wiele małych mieszkań, charakterystyczna jest też niska zabudowa. Osoby, które przeprowadzają się do Nijmegen mogą znaleźć tam ładne domy.

Lindenholt. Ze starego centrum Nijmegen można zobaczyć tę dzielnicę po drugiej stronie kanału Maas-Waal. W tej okolicy znajduje się wiele niskich budynków. Mieszkańcy opisują tę okolicę, jako spokojne miejsce do życia.

Przeprowadzka z zagranicy

Przeprowadzasz się do Nijmegen z zagranicy i zamierzasz pozostać w kraju przez co najmniej 4 miesiące w ciągu najbliższych sześciu miesięcy? Wtedy masz trzy opcje:

Po raz pierwszy mieszkasz w Holandii (lub wyjechałeś z Holandii przed 1 października 1994 r. i teraz do niej wracasz). Należy pamiętać o zgłoszeniu osiedlenia się w Holandii w ciągu 5 dni od przyjazdu. Zostaniesz wpisany do rejestru podstawowego i otrzymasz tytuł BSN.

Opuściłeś Holandię po 1 października 1994 r. i obecnie wracasz do Nijmegen. Upewnij się, że gmina zarejestrowała Cię w BRP, abyś mógł ubiegać się o prawo jazdy i nie stracił żadnych korzyści.

Wyjechałeś z Holandii po 1 października 1994 r., ale teraz przyjeżdżasz do Nijmegen, aby zamieszkać w Nijmegen, ponieważ zostałeś rodzicem.

Osoby, które będą przebywać w kraju przez okres krótszy niż 4 miesiące, muszą umówić się na spotkanie w celu wpisania ich do rejestru nierezydentów.

Rejestracja w gminie

Przepisy dotyczące przeprowadzki w obrębie Nijmegen lub do Nijmegen są takie same jak w całej Holandii. Trzeba się umówić na spotkanie w ratuszu. Musisz przynieść dowód tożsamości na tę wizytę, aby nie powodować żadnych problemów. Możesz zgłosić swoją przeprowadzkę, jeśli masz więcej niż 16 lat. Jest to możliwe również dla Twoich rodziców i oczywiście dzieci, pod warunkiem, że mieszkacie pod tym samym adresem.

Koszty przeprowadzki

Możesz utrzymać koszty przeprowadzki do Nijmegen na niskim poziomie porównując firmy przeprowadzkowe. Koszty oczywiście uzależnione są od firmy i rodzaju przeprowadzki. Jednak wziąć pod uwagę należy wiele czynników.

Przeprowadzka do Nijmegen

Jeśli planujesz przeprowadzkę na terenie Holandii, a jesteś miłośnikiem historii i zabytków, warto wziąć pod uwagę to piękne, stare miasto. Nijmegen daje wiele urokliwych miejsc ludziom, którzy cenią sobie zwiedzanie swojego miasta. Dobrze zaplanuj swoją przeprowadzkę, problem z Twoimi bagażami, meblami i całym dobytkiem zostaw firmie przeprowadzkowej, a Ty załatw wszystkie formalności i ciesz się urokami miasta i okolicy oraz poznaj nowych ludzi, którzy pomogą Ci z poszukiwaniem pracy, czy pokaże nieznane zakamarki miasta.