Skip to main content

Norymberga, szczęśliwe miasto


Notymberga, szczęśliwe miasto

Mieszkańcy Norymbergi są w gruncie rzeczy szczęśliwymi ludźmi. Według badań przeprowadzonych przez miejski urząd statystyczny są oni nawet szczęśliwsi od przeciętnego Niemca. Istnieją jednak wyraźne różnice pomiędzy dzielnicami miasta.

Szczęśliwi mieszkańcy Norymbergii

Urzędnicy z Urzędu Statystycznego w Norymberdze wiedzą, jak szczęśliwi są Norymberczycy. Do swojej analizy socjolog zbadała dane z badania gospodarstw domowych z 2013 roku. 4700 Norymberczyków odpowiedziało na pytania dotyczące szczęścia i zadowolenia.
W skali od jednego do dziesięciu, respondenci są średnio zadowoleni ze swojego życia na 7,2 punktu. Jest to nieco powyżej średniej niemieckiej wynoszącej siedem punktów. Pieniądze, miłość i odpowiedni wiek są szczególnie ważne dla szczęścia w życiu. Zdrowie również odgrywa istotną rolę, ale nie zostało wyraźnie uwzględnione w badaniu.
Najszczęśliwsi są Norymberczycy w wieku od 30 do 45 lat. W tym czasie ludzie pobierają się, dobrze zarabiają i zakładają rodziny, powiedział jeden z badanych. Z wiekiem, jak mówi, to głównie problemy zdrowotne sprawiają ludziom kłopoty.

Szczęście w Norymberdze

Jednak różnice pomiędzy dzielnicami są uderzające. W Katzwang i Kornburgu około dwie trzecie mieszkańców jest bardzo zadowolonych (wartości w skali od ośmiu do dziesięciu). Z kolei w Eberhardshof i Muggenhof jest to tylko niecała jedna trzecia.
Przyczyny tego stanu rzeczy można znaleźć w analizie przestrzeni społecznej miasta. Klasyfikuje on dzielnice według różnych kryteriów. Tam, gdzie jest wielu bezrobotnych, którzy muszą sobie radzić za niewielkie pieniądze, tam większe niezadowolenie z życia w Norymberdze.

Przeprowadzka do “miasta szczęścia”

Jeśli planujesz przeprowadzkę do innego miasta, a może państwa, weź pod uwagę Norymbergę. W mieście jest wiele atrakcji i możliwości, a mieszkańcy zarażają swoim szczęściem. Jak wiemy, przebywanie w gronie dobrych ludzi napędza nas pozytywnie. Skontaktuj się więc z naszą firmą i zaplanuj przeprowadzkę już dziś.