Skip to main content

Poszukiwanie mieszkania po przeprowadzce do Stuttgartu


Jednym z pierwszych terminów, które będziesz musiał zrozumieć przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie mieszkać w Stuttgarcie jest halbhöhenlage. Oznacza to luźno „w połowie drogi na wzgórze” i odnosi się do pagórkowatej topografii Stuttgartu, która jest często opisywana jako gigantyczny czajnik, otwarty z jednej strony na dolinę rzeki Neckar. Najlepsze nieruchomości w Stuttgarcie znajdują się wzdłuż stromych, wznoszących się zboczy czajnika, oferując zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Mieszkania w Stuttgarcie

Chociaż klimat sprzyja kupowaniu nieruchomości, nie spodziewaj się znaleźć tanich ofert wynajmu, szczególnie w najlepszych lokalizacjach. Ceny wynajmu stale rosną i nie widać oznak zwrotu. W centrum miasta nie ma zbyt wielu mieszkań do wyboru. Centrum Stuttgartu jest poprzecinane ulicą handlową, Königstrasse, która jest otoczona przez budynki biurowe, uniwersytet i budynki publiczne. Możliwości mieszkaniowe generalnie zaczynają się na obrzeżach centrum miasta.

Atrakcyjne miejsca do życia

Niezwykle gęste, ale z zachwycającą atmosferą, Stuttgart-Zachód jest atrakcyjnym miejscem do życia, bardzo blisko centrum miasta. Obsypane targowiskami, sklepami, kawiarniami, teatrami i małymi parkami, prawie wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w odległości krótkiego spaceru. I to jest dobra rzecz, ponieważ często trudno jest znaleźć miejsce do parkowania w zachodniej części miasta. Jednakże Stuttgart posiada fantastyczny system transportu publicznego, który zabierze Cię wszędzie tam, gdzie chcesz być, bez konieczności używania samochodu.

Stuttgart-Ost i Stuttgart-Süd są również całkiem urocze i centralnie położone. Jeśli szukasz czegoś bardziej ekskluzywnego, Killesberg i Degerloch z pewnością Cię nie zawiodą. Warto też przyjrzeć się niektórym peryferyjnym przedmieściom, takim jak Sindelfingen, Böblingen czy Vaihingen, zwłaszcza jeśli pracujesz dla DaimlerChrysler, IBM lub Hewlett Packard. Tam również będziesz miał większe szanse na znalezienie ogrodu dla dzieci, w którym będą mogły się bawić.

Poszukiwania mieszkania idealnego

Najlepszym sposobem na znalezienie obszernej listy mieszkań do wynajęcia jest sobotnie wydanie Stuttgarter Zeitung, ale spodziewaj się dużej konkurencji, aby dostać mieszkanie, które chcesz. Inną opcją jest Stuttgarter Wochenblatt lub jeden z wielu serwisów internetowych, takich jak Immobilienscout24 lub Expatica’s housing search.

Przeprowadzka do Stuttgartu

Jeśli nadal tkwisz w martwym punkcie, skonsultuj się z agentem nieruchomości, a sam zajmij się przeprowadzką. Wynajmij busa i firmę przeprowadzkową, która pomoże Ci w żmudnym i niełatwym procesie przeprowadzkowym.