Skip to main content

Przeprowadzka do Stuttgartu


Stuttgart jest szóstym co do wielkości miastem w Niemczech, z 610 000 mieszkańców i 5 milionami mieszkańców otaczającego go obszaru metropolitalnego. Pomimo tego, ma małomiasteczkowy charakter dzięki dużym terenom zielonym i rezerwatom przyrody. Miasto słynie jako „kolebka motoryzacji”, ponieważ to właśnie tutaj Karl Benz wynalazł pierwszy samochód. Miasto jest bezpieczne i czyste i zostało wybrane przez Mercer jako numer 21 wśród miast Unii Europejskiej, w których warto mieszkać, ze względu na wysoką jakość życia. Stuttgart znajduje się w regionie Badenii, Wirtembergii, godzinę drogi od Schwarzwaldu i Monachium. Jest znany jako węzeł komunikacyjny, obsługiwany przez sieć autobahn (autostrad) słynącą z braku ograniczeń prędkości. Tylko 13 km od centrum miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko, do którego można dojechać koleją S-Bahn.

Międzynarodowość Stuttgartu

Ze względu na silną gospodarkę miasta, którego PKB znajduje się w pierwszej dwudziestce miast Unii Europejskiej, Stuttgart przyciąga wiele międzynarodowych firm, które zakładają tu swoje zakłady. Stuttgart jest znany jako futurystyczna dzielnica biznesowa z niezwykle wysokim zagęszczeniem ośrodków akademickich, badawczych i naukowych. Ta wysoce inteligentna społeczność stymuluje lokalny przemysł, który jest zdominowany przez firmy motoryzacyjne, takie jak Daimler i Porsche. Swoją siedzibę ma tu Robert Bosch, który produkuje wszystko, od części samochodowych po elektronikę użytkową. Największy na świecie dostawca obrabiarek, firma Trumpf, również oferuje wiele możliwości dla inżynierów w swoim ogromnym zakładzie. Ekspaci z dziećmi mieszkający w Stuttgarcie mogą korzystać z oferty International School. Jest to jedna z zaledwie 100 szkół na świecie realizujących program matury międzynarodowej.

Styl życia w Stuttgarcie

Społeczność ekspatów szybko rozwija się w Stuttgarcie ze względu na zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników wiedzy. Szacuje się, że ponad 40% mieszkańców nie jest rdzennymi mieszkańcami, co sprawia, że życie w Stuttgarcie jest bardzo wielokulturowe. Miasto oddaje hołd swojemu dziedzictwu motoryzacyjnemu poprzez muzea Mercedes Benz i Porsche znajdujące się w centrum miasta. W centrum wystawowym Messe Stuttgart Expo co roku odbywają się wystawy motoryzacyjne. Niemcy lubią się bawić i organizują festiwale przez cały rok, aby uczcić wiosnę, lato, wino, piwo, a nawet kapustę. W okresie Bożego Narodzenia tradycyjne jarmarki należą do najpiękniejszych w Niemczech. Niemieckie jedzenie jest proste, często oparte na makaronie spätzle i gulaszu. Miasto może się poszczycić aż 10 restauracjami z gwiazdkami Michelin. Jedna z nich znajduje się nawet na lotnisku, Top Air, gdzie można zjeść wykwintny obiad, obserwując startujące i lądujące samoloty.

Sport i rekreacja w mieście

Stuttgart został uznany za sportową stolicę Unii Europejskiej w 2007 roku i co roku jest gospodarzem wielu ważnych wydarzeń sportowych. Piłka nożna jest główną atrakcją z 2 głównymi drużynami w mieście. VFB Stuttgart gra w Bundeslidze i rozgrywa wiele meczów w nowoczesnej Mercedes Benz Arena. Istnieją również znaczące drużyny w hokeju, siatkówce, piłce ręcznej i tenisie. Co roku na kortach Weissenhof odbywa się turniej tenisowy Mercedes Tennis Cup. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, mieszkanie w Stuttgarcie jest idealne, ponieważ Jezioro Bodeńskie i Alpy znajdują się tuż za Twoimi drzwiami. Okoliczny krajobraz jest idealny do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i sportów wodnych.

Przeprowadzka do Stuttgartu

Przeprowadzka może być wyzwaniem, ale mam nadzieję, że ją ułatwię. Mam dla Ciebie wszystkie informacje i kontakty, które sprawią, że przeprowadzka przebiegnie bezproblemowo. Wynajmij firmę przeprowadzkową, poszukaj pracy i wyjdź poznawać nowych ludzi w Stuttgarcie.