Skip to main content

Przewodnik po życiu w Bredzie, czyli przeprowadzka do Holandii


Dzięki szerokiej gamie zajęć na świeżym powietrzu, starożytnym i nowoczesnym atrakcjom, a także współczesnej i inspirującej atmosferze, planujący życie w Bredzie z pewnością będą usatysfakcjonowani. W dalszej części artykułu można zapoznać się z niektórymi z tych opcji spędzania wolnego czasu, jak również uzyskać informacje na temat edukacji i bezpieczeństwa.

Przeprowadzka do Bredy

Chcesz przeprowadzić się za granicę? Zorganizowanie międzynarodowej przeprowadzki nie jest czymś, co powinieneś robić na własną rękę. Warto znaleźć odpowiednią firmę, by zrobiła to za nas, a my mogli cieszyć się z poznania miasta.

Życie w Bredzie

Miasto Breda położone jest w południowej części Holandii. Breda jest połączona z resztą Holandii drogami i koleją, a mieszkańcy Bredy mówią w dialekcie zachodnio-babantońskim, który jest bardzo podobny do standardowego języka niderlandzkiego. Dzięki rosnącej międzynarodowej populacji i wielu restauracjom i barom, Breda jest przyjemnym miejscem do życia i cieszy się perspektywicznym nastawieniem.

Kultura i wypoczynek w mieście

W Bredzie znajduje się wiele muzeów i instytucji artystycznych. Jednym z najbardziej unikalnych aspektów sztuki w Bredzie jest to, że większość z nich jest wystawiana na zewnątrz: w parkach, na ulicach, a nawet na poboczach autostrady można znaleźć obiekty sztuki. To wszystko dodaje temu miastu wyjątkowego i współczesnego charakteru.

Muzeum Bredy pozwala natomiast na zapoznanie się z historią miasta i jego okolic. Taniec jest również zawsze popularny w Bredzie i znajduje się tam wiele ośrodków poświęconych tańcowi. Istnieje wiele opcji, aby zjeść na mieście, z szerokim wyborem kawiarni i restauracji. Jednym z najbardziej popularnych miejsc na relaks po pracy jest nabrzeże nowo wyremontowanego portu, gdzie spotykają się grupy, aby porozmawiać i zrelaksować się.

Edukacja w Bredzie

Osoby przeprowadzające się do Bredy z rodziną wiedzą, że edukacja odgrywa ważną rolę w codziennym życiu. Breda podlega holenderskiemu systemowi edukacji i każde dziecko mieszkające w Holandii ma obowiązek uczęszczać do szkoły. Normalny wiek rozpoczęcia nauki to pięć lat i muszą one pozostać w szkole do 16 roku życia. Jeśli dziecko nie uzyska dyplomu w wieku 16 lat, musi się uczyć do uzyskania odrębnych kwalifikacji i pozostaje w szkole do 18 roku życia. W Bredzie znajdują się trzy instytucje edukacyjne oraz Międzynarodowa Szkoła w Bredzie.

Bezpieczeństwo i ochrona

Wskaźnik przestępczości w Bredzie jest bardzo niski. Podobnie jak w przypadku reszty Holandii, Breda jest bardzo bezpiecznym miejscem do życia. Oczywiście osoby, które padły ofiarą przestępstwa podczas pobytu w Bredzie, mają kilka możliwości skontaktowania się z policją.

Holandia posiada doskonały system pomocy ofiarom przestępstw i jest on tak samo aktywny w Bredzie, jak w innych miastach. Jedną z cech życia w Holandii, do której wielu emigrantów może nie być przyzwyczajonych, jest to, że miękkie narkotyki są legalne. Kawiarnie mogą, pod ścisłym nadzorem, sprzedawać marihuanę w menu obok kawy.

Przeprowadzka do Holandii

Jeśli nigdy nie przeprowadzałeś się za granicę, proces ten będzie przytłaczający. Warto dobrze zaplanować przeprowadzkę do innego państwa, by nie popełnić błędów oraz spać spokojnie. Dlatego najlepszą opcją jest powierzenie przeprowadzki i swojego dobytku firmie przeprowadzkowej, która zrobi to profesjonalnie, a my skupimy się na innych sprawach, a może poznaniu miasta i nowych ludzi. Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, warto znaleźć firmę, która pomoże z kompletnym zestawem usług relokacyjnych, takich jak znalezienie domu, poszukiwanie szkoły, rozwiązania wizowe, a nawet relokacja zwierząt.