Skip to main content

Przeprowadzka do Bredy, „perły południa”


Prowincja Brabancja Północna to przytulne, piękne tereny przyrodnicze i nastrojowe uliczki handlowe z pięknymi placami. Pomyśl o takich miastach jak Eindhoven, Den Bosch, Tilburg i wreszcie Breda. Nie tylko mieszkańcy Brabancji są przekonani o pięknie Bredy, również osoby spoza prowincji rozumieją, dlaczego wybierają to miasto jako swoją zaufaną bazę wypadową. Miasto nie na darmo nazywane jest „perłą południa”.

Jeśli masz na oku piękny dom w Bredzie, ale wciąż nie jesteś pewny, czy właśnie tam planujesz swoją przyszłość, ten artykuł pomoże Ci w decyzji.

Historia miasta

Według historyków Breda ma swoje początki już w 1125 roku. Starożytność miasta jest odzwierciedlona w wyglądzie śródmieścia. Onze-Lieve-Vrouwekerk (Kościół Matki Bożej) na Grote Markt jest postrzegany jako najważniejszy zabytek Bredy. Inne ważne historyczne punkty Bredy to Begijnhof, Spanjaardsgat, Stary Ratusz i Prinsenkade.

Jeśli chcesz codziennie jeździć na rowerze po mieście, które oddycha holenderską historią, to przeprowadzka do Bredy jest dobrym pomysłem. Nie zapomnij jednak wcześniej poczytać o firmach przeprowadzkowych i poprosić o wycenę przeprowadzki. Dobry plan to połowa sukcesu!

Krajobrazy Bredy i okolic

Parki i lasy w Bredzie i okolicach są idealne dla ludzi, którzy chcą trochę więcej ciszy i spokoju, ale chcą mieć w pobliżu duże miasto. Tak zwany „człowiek z miasta” również może być miłośnikiem przyrody. Gmina Breda jak żadna inna wie, jak połączyć aspekty miejskie i przyrodnicze. Dobrym przykładem jest Stadspark Valkenberg, park znajdujący się pomiędzy ruchliwym dworcem kolejowym w Bredzie a centrum miasta. W lecie jest to miejsce, gdzie ludzie cieszą się słońcem na trawie lub odwiedzają tarasy, aby napić się zimnego piwa. Jeśli naprawdę chcesz zatracić się w przyrodzie, możesz wybrać się na miły spacer wzdłuż rzeki De Mark lub przez las Mastbos.

Mieszkania i domy w Bredzie

Domy w tych okolicach nie są tanie. Tak więc znalezienie odpowiedniej finansowo firmy przeprowadzkowej, która pomoże Ci w przeprowadzce do Bredy nie jest wcale złym pomysłem.

Dogodne położenie miasta

Breda jest miastem położonym w zachodniej Brabancji i ma dobre połączenie z holenderską siecią drogową i kolejową. Ponadto, miasto znajduje się w pobliżu granicy z Belgią i w krótkim czasie można znaleźć się w pierścieniu Antwerpii. Breda jest więc bardzo dogodnie położona dla osób, które muszą dużo podróżować. Fakt, że miasto ma tak dobrą dostępność może być również korzystne, jeśli chodzi o przeprowadzkę. Tak więc jedna z tych firm przeprowadzkowych wybranych spośród różnych ofert przeprowadzek będzie bardzo szczęśliwa, gdy będzie mogła pomóc komuś w przeprowadzce do Bredy.

Kultura i rozrywka Bredy

Ostatni, ale jakże istotny powód, dla którego warto przeprowadzić się do Bredy, brabancka przytulność! Mieszkańcy Bredy wiedzą lepiej, niż ktokolwiek inny, jak świętować. W weekendy bary są pełne, a wtedy nie mówimy nawet o karnawale. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem karnawału, to Breda jest miejscem, w którym powinieneś się znaleźć.

Turystyka w mieście i okolicach

Zamierzasz przeprowadzić się do Bredy lub w jej obrębie? W takim przypadku należy zgłosić przeprowadzkę do urzędu miasta Breda. Można zgłosić swoją przeprowadzkę logując się za pomocą DigiD i musi to nastąpić w ciągu 4 tygodni przed i 5 dni po dacie przeprowadzki. W momencie zameldowania następuje automatyczne wyrejestrowanie z dotychczasowej gminy.

Przeprowadzka do Holandii

Mam nadzieję, że artykuł przekonał Cię do przeprowadzki do Bredy. Pamiętaj jednak, by dobrze zaplanować swój przyjazd, wszystko zapisz, znajdź odpowiednią firmę zajmującą się przeprowadzkami, poszukaj lokum i pracy. Wszystko po to, by móc cieszyć się piękną okolicą i poznać miasto i ludzi od razu po przeprowadzce do tego pięknego, rozrywkowego miasta.

Przewodnik po życiu w Bredzie, czyli przeprowadzka do Holandii.