Skip to main content

Znalezienie pracy w Antwerpii po przeprowadzce


Znalezienie pracy w Antwerpii po przeprowadzce

Liczba mieszkańców Antwerpii stale rośnie. W ostatnich latach do centrum miasta napłynęło wiele młodych rodzin, co przyczyniło się do rozwoju nowych inwestycji miejskich w całym mieście. I dobrze wiedzą, dlaczego to robią: Antwerpia jest kulturalną stolicą regionu, a Sportpaleis dumnie zajmuje ósme miejsce na świecie na liście najlepiej sprzedających się obiektów sportowych. Życie nocne również tętni życiem, jest tu wiele teatrów, więcej restauracji i barów niż można odwiedzić w życiu i kilka oszałamiająco wspaniałych muzeów.
Na dodatek Antwerpia jest wspaniałym miejscem do wychowywania dzieci. Nauczyciele i szkoły należą do najlepszych w Europie, lokalne kluby sportowe są otwarte dla wszystkich, a z każdym miesiącem przybywa kilka kilometrów ścieżek rowerowych na i tak już przyjaznych rowerzystom wewnętrznych ulicach miasta. Kupno lub wynajem mieszkania w Antwerpii jest również tańsze niż w większości miast europejskich.

Języki w Antwerpii

Antwerpia jest małym miastem o międzynarodowym charakterze. Wynika to z faktu, że mieszkańcy znają więcej, niż jeden urzędowy język. Mimo tego, mieszkańcy posługują się brabancko-antwerpskim językiem, odmianą języka niderlandzkiego.
Ponieważ miasto znajduje się we Flandrii, Antwerpia jest zupełnie innym miastem, niż pozostała część Belgii. Francuska kultura stolicy nie jest powielana w Antwerpii, jednak mieszkańcy mówią także po francusku. Ponieważ połowa mieszkańców posługuje się co najmniej trzema językami obcymi, z pewnością dużo prościej będzie dogadać z tamtejszą populacją.

Praca w Antwerpii

Jeśli po przeprowadzce chcesz pracować w Antwerpii, masz duże szanse na znalezienie szybko pracy. Rynek pracy jest wciąż na tyle atrakcyjny, że warto przyjechać i pracować w Antwerpii, mimo, że podatek dochodowy w Belgii jak najwyższy w Europie. W Antwerpii jest dużo miejsc pracy, także dla obcokrajowców. Oczywiście najwięcej jest Holendrów, ponieważ nie muszą się uczyć dodatkowego języka. Angielski jest językiem, który obowiązuje również w Belgii, jednak francuski i niemiecki są tam częściej spotykane. Jedynym dokumentem, który jest potrzebny, by przeprowadzić się do Belgii jest ważny paszport.
Kultura biznesu jest podobna i w Belgii i Holandii, ale na pewno może nieco się różnić. Językiem biznesowym w Antwerpii jest flamandzki. Świat biznesu jest bardziej formalny. Niemniej jednak Antwerpia jest neutralna, zwłaszcza w porównaniu z innymi miastami, na przykład Brukselą.

Wskazówki dotyczące pracy w Antwerpii

  • Belgowie lubią kompromisy;
  • punktualność jest bardzo ważna w belgijskiej kulturze biznesowej;
  • ludzie biznesu w Belgii są bardzo eleganccy;
  • nie poruszać w pracy spraw osobistych;
  • nie bądź bezpośredni i konfrontacyjny.

Firmy przeprowadzkowe do Antwerpii

Jeśli planujesz zatrudnienie firmy przeprowadzkowej, zapoznaj się z naszą ofertą oraz skontaktuj się z nami. Przewóz rzeczy i mebli nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto powierzyć to zaufanej w branży firmie, która zajmuje się przeprowadzkami międzymiastowymi ale także międzynarodowymi.