Skip to main content

Życie we Frankfurcie po przeprowadzce


Frankfurt jest znanym niemieckim miastem. Znajduje się tam wiele atrakcji, od atrakcji architektonicznych, kulturowe, muzea, ale również obiekty i kluby sportowe. Szeroko rozwinięty jest tam także sektor zawodowy.

Koszty życia we Frankfurcie

Jeśli chodzi o stosunek zarobków do wydatków Frankfurt jest bardzo dobry. Pensje są wysokie jak na niemieckie standardy, co może być spowodowane dużym przemysłem usług finansowych i informatycznych. Koszty są porównywalnie rozsądne. Frankfurt nie jest tanim miejscem do życia, ale jeśli chodzi o średnie zarobki i średnie koszty, Frankfurt jest znacznie lepszy niż inne miasta.

Nieruchomości we Frankfurcie

Prawie wszyscy ludzie we Frankfurcie narzekają na koszty nieruchomości i na to, że za bardzo idą w górę. Bądźmy szczerzy, w dzisiejszych czasach, przystępność cenowa jest problemem dla każdego dużego miasta na świecie. Jednak jako ktoś, kto przeprowadza się z droższych miast, takich jak Nowy Jork, Londyn, Paryż itp. stosunek jakości do ceny jest we Frankfurcie fantastyczny. Z perspektywy przestrzeń-koszty-płace, Frankfurt radzi sobie znacznie lepiej niż inne miasta. Niemcy mają wysokie standardy. Właściciele, czy to z własnej dumy, czy też z powodu surowych przepisów, nie zaniedbują swoich budynków i robią minimum, aby przetrwać. Podczas poszukiwań mieszkania we Frankfurcie znajdziesz wiele apartamentów i nawet te najtańsze będą najwyższej jakości.

Frankfurt jako miasto

Frankfurt jako miasto jest bardzo swojski. Przyjeżdżając z dużego miasta, we Frankfurcie czuje się jak na wiosce, ale we wszystkich najlepszych aspektach. To małe miasto udające duże miasto. Chociaż miasto ma wiele dzielnic, większość emigrantów będzie chciała mieszkać w śródmieściu, w tym Sachsenhausen Nord, Nordend, Westend, Ostend, Bornheim, Bockenheim i Innenstadt. Jeśli pracujesz w Innenstadt i okolicach, możesz spodziewać się, że dotrzesz do pracy w mniej niż 30 minut. Mieszkanie w Nordend i praca w Innenstadt jest absolutnie niesamowita. To tylko 10 minut jadąc rowerem do pracy, a ruch uliczny jest spokojny. Chociaż miasto ma świetną infrastrukturę transportu publicznego, nigdy nie czuć potrzeby korzystania z niej, ponieważ rower jest więcej niż wystarczający, aby poruszać się wszędzie we Frankfurcie.

Odległość do lotniska we Frankfurcie

Lotnisko we Frankfurcie jest bez wątpienia jednym z, jeśli nie najbardziej centralnym lotniskiem w Europie. Znajduje się w samym centrum Europy i nie ma nigdzie na kontynencie miejsca, które jest oddalone o więcej niż 3 godziny lotu. Podczas gdy samo lotnisko jest po ładniejszej stronie, najlepszą częścią lotniska jest odległość do miasta. Frankfurt Airport TerminalFrom Frankfurt’s Hauptbahnhof, to mniej niż 15 minut jazdy pociągiem do lotniska we Frankfurcie. Pociąg zabierze Cię bezpośrednio do terminalu, oszczędzając tak wiele czasu. Lotnisko posiada również szeroki wachlarz pełnoobsługowych i dyskontowych linii lotniczych, które zabiorą Cię do wszystkich zakątków Europy, Afryki i Azji. Ryanair lata z Terminalu 2 i ma super tanie loty do Włoch, Grecji, Hiszpanii, podczas gdy Wizzair ma równie tanie loty do Europy Wschodniej. Podsumowując, jeśli nie czujesz miłości do Frankfurtu, przynajmniej wiedz, że możesz się z niego bardzo łatwo wydostać.

Świetny transport publiczny i infrastruktura

Wiele osób w Niemczech narzeka na transport publiczny. Jasne, nie jest on tak doskonały, jak mogłoby się wydawać w kraju, który jest znany z „niemieckiej wydajności”. Jednak kiedy ktoś narzeka na komunikację, niech przeniesie się na kilka lat do innego państwa, a gwarancja, że wróci i już nigdy nie będzie narzekał jest stuprocentowa.

Przeprowadzka do Frankfurtu

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Frankfurtu to świetne miasto do rozwoju nauki, pracy, ale także kultury. Znajdziesz tam wiele różnych atrakcji dla siebie i swojej rodziny. Nie zwlekaj, wynajmij firmę przeprowadzkową, która załatwi za Ciebie przewóz Twojego dobytku.