Skip to main content

Brema, najlepsze miejsce dla studentów


Ponad dziesięć procent z dwóch milionów studentów w Niemczech to studenci zagraniczni, co sprawia, że Niemcy są jednym z najbardziej popularnych kierunków do studiowania na świecie. Język angielski jest nauczany w niemieckich szkołach od najmłodszych lat i liczy się jako główny drugi język. Niemcy mają bogatą tradycję akademicką sięgającą XIV wieku. Kraj ten ceni sobie bliskie więzi z przemysłem i polega na doskonałym wykształceniu akademickim, które napędza gospodarkę. Każdego roku tysiące inżynierów, naukowców, ekonomistów i innych absolwentów uczelni wyższych dołącza lub wspiera wysiłki niemieckich firm, takich jak Allianz, BMW, Bosch, Daimler, Deutsche Post DHL, SAP, Siemens czy Volkswagen. Kraj ten odgrywa również kluczową rolę w polityce międzynarodowej, prowadząc wiele działań dyplomatycznych i promuje politykę ochrony środowiska.

Studiowanie w Bremie

Uniwersytet Jacobs znajduje się w północnej części Bremy, miasta o morskiej atmosferze i 1200-letniej historii. Około pół miliona ludzi mieszka w Bremie, łatwo jest poruszać się po mieście, które ma wysoką jakość życia. Historyczny rynek słynie z bremeńskich maskotek, muzykantów miejskich z bajki braci Grimm i jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponad 30 000 studentów mieszka i studiuje w Bremie i pobliskim Bremerhaven, które razem tworzą Kraj Związkowy Brema (Bundesland).

Spędzanie czasu wolnego w mieście

W mieście znajduje się wiele restauracji, pubów, klubów, muzeów, teatrów i innych miejsc, które można odwiedzić. Brema jest domem dla Freimarkt, najstarszego lunaparku w Niemczech, a tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy jest popularnym miejscem nie tylko dla miejscowych. Obszar Schlachte wzdłuż rzeki Wezery i dzielnica Viertel są znane z tętniącego życiem nocnego życia. Brema może poszczycić się wspaniałym życiem kulturalnym z przedstawieniami teatralnymi, koncertami, festiwalami i pchlimi targami. Możesz spędzać czas na świeżym powietrzu, latem wybrać się nad rzekę Wezerę lub złapać zespół w jednym z wielu klubów i lokali muzycznych w mieście.

 Idealne miejsce do zamieszkania

Studenci mogą wybrać się na wycieczkę po całym regionie. Położenie w centrum Europy sprawia, że Brema jest idealnym punktem wypadowym do takich miejsc jak Hamburg, Berlin, Paryż, Rzym, Bruksela czy Amsterdam. Brema jest również jedynym niemieckim miastem, które posiada międzynarodowe lotnisko położone w odległości dziesięciu minut jazdy samochodem od centrum miasta.