Skip to main content

Co ciekawego proponuje Haarlemmermeer?


Region Haarlemmermeer oferuje łatwe połączenia z lotniskiem Amsterdam Airport Schiphol dla podróży międzynarodowych, dobry wybór szkół publicznych i międzynarodowych oraz mnóstwo zielonej przestrzeni do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Świat na wyciągnięcie ręki

Haarlemmermeer i okolice lotniska Schiphol w Amsterdamie oferują różnorodne opcje mieszkaniowe, szczególnie odpowiednie dla międzynarodowych rezydentów. Obszar ten obejmuje Hoofddorp, Schiphol, Aalsmeer, Uithoorn, Kudelstaart, Badhoevedorp i Nieuw-Vennep i jest domem dla małych społeczności sąsiedzkich, nowoczesnych opcji mieszkaniowych, bujnych zielonych krajobrazów i dogodnych połączeń z centrum Amsterdamu (Haarlemmermeer znajduje się zaledwie 25 minut od głównego dworca kolejowego w Amsterdamie).

Rozwój zawodowy w Haarlemmermeer

Bliskość jednego z najlepiej skomunikowanych portów lotniczych w Europie, nazwanego Amsterdam Airport City, jest niewątpliwą zaletą dla międzynarodowych podróży służbowych oraz mieszkańców, którzy często odwiedzają rodzinę za granicą. W pobliżu lotniska swoją siedzibę ma również wiele międzynarodowych firm (np. Asics i Lóreal). Coraz więcej firm wyznaczających trendy zakłada swoje sklepy w najnowocześniejszych parkach biznesowych w całym regionie, co stwarza wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przestronne i nowoczesne mieszkania

Obszar ten oferuje imponujący wybór nowoczesnych budynków mieszkalnych, od domów jednorodzinnych po niskie bloki mieszkalne. Jest tam dużo miejsca na budowę nowych domów, a obszar ten wyprzedza inicjatywy związane z budownictwem ekologicznym i zrównoważonym. Nowe inwestycje mieszkaniowe, w tym Hyde Park w Hoofddorp, TudorPark i Park Quatrebras w Badhoevedorp, zapewnią jeszcze więcej mieszkań w nadchodzących latach. W 2018 r., Haarlemmermeer został uznany za najbardziej zrównoważoną gminę w Holandii. Średnia cena za metr kwadratowy jest znacznie niższa niż w Amsterdamie.

Piękne krajobrazy gminy Haarlemermeer

Rozległe parki, pola uprawne i ogrody przyczyniają się do spokojnego stylu życia w tym obszarze. Miejsca te graniczą z regionem uprawy kwiatów w Holandii, który każdej wiosny i lata rozkwita żywymi kolorami, a w sąsiednim mieście Aalsmeer odbywa się największa na świecie aukcja kwiatów. Nawet w większym mieście, takim jak Hoofddorp, nigdy nie jest daleko do otwartych terenów zielonych, takich jak 1000-hektarowy Park 21 i jezioro Toolenburgplas.

Innowacyjne parki biznesowe

Obszar ten znany jest z parków biznesowych, takich jak Park 20 na południe od lotniska Amsterdam Schiphol, który został stworzony w pełni zgodnie z zasadą, w której wszystkie budynki są neutralne energetycznie.

Szkoły o orientacji międzynarodowej w gminie

Rzymskokatolicka szkoła podstawowa Klavertje Vier oferuje wczesną naukę języka obcego jako dodatek do zwykłego holenderskiego programu nauczania.

Gifted Minds International School to międzynarodowa szkoła podstawowa, która oferuje program nauczania IB Primary z amerykańskimi standardami Common Core State.

Optimist International School zaś to międzynarodowa szkoła podstawowa, oferująca program International Primary Curriculum (IPC) ze wskazówkami dotyczącymi nauki zaczerpniętymi z brytyjskiego narodowego programu nauczania języków obcych i matematyki.

Liceum Haarlemmermeer oferuje dwujęzyczny program dla uczniów na różnych poziomach programu nauczania języka niderlandzkiego: MAVO, HAVO i VWO.

Przeprowadzka do Haarlemmermeer

Jeśli przeprowadzasz się do Holandii zaufaj firmie przeprowadzkowej, która załatwi za Ciebie wiele formalności ale również dowiezie Twój dobytek bezpiecznie z miejsca na miejsce, byś nie musiał dodatkowo stresować się o swoje meble, czy ubrania.