Skip to main content

Co należy wiedzieć, jeśli przeprowadzasz się do Bochum, wizy


Co należy wiedzieć, jeśli przeprowadzasz się do Bochum

Bochum, podobnie jak wiele mniejszych niemieckich miast, niekoniecznie jest topowym celem podróży dla emigrantów. Miasto ma jednak wiele do zaoferowania: wiele miejsc kulturalnych, miejsc na świeżym powietrzu i przyjazny klimat sprawiają, że jest to bardzo interesująca opcja dla emigrantów, którzy mają nadzieję na życie i pracę w Niemczech.

Przeprowadzka do Bochum

Bochum leży w zachodniej części Niemiec i należy do kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Jest szesnastym miastem w Niemczech pod względem liczby ludności i jednym z największych w regionie Zagłębia Ruhry. Znajduje się w pobliżu wielu innych dużych miast, takich jak Dortmund, Gelsenkirchen, Herne i Essen. Geografia miasta charakteryzuje się niskimi, falistymi wzgórzami, ponieważ znajduje się ono pomiędzy rzekami Ruhr i Emscher, a od południa otoczone jest bujnymi lasami.

Główne informacje o Bochum

Bochum liczy ponad 360 000 mieszkańców, i choć zdecydowana większość mieszkańców to rodowici Niemcy, miasto ma dużą społeczność międzynarodową, którą tworzą zarówno ekspatrianci, jak i studenci zagraniczni studiujący na jednym z sześciu uniwersytetów w Bochum. W rezultacie, chociaż niemiecki jest językiem urzędowym, przeprowadzający się do Bochum przekonają się, że wielu ludzi mówi tam również w języku angielskim, jako drugim języku, jak również w innych językach europejskich, takich jak polski, francuski, rosyjski i włoski. Dlatego też, chociaż emigrantom zaleca się naukę kilku niemieckich zwrotów, nie powinniście mieć problemu z porozumiewaniem się z rodowitymi mieszkańcami.

Wizy do Niemiec

Przeprowadzający się do Bochum nie muszą posiadać wizy. Obywatele Unii Europejskiej i EOG oraz Szwajcarzy mogą mieszkać i pracować w Bochum bez wizy na czas nieokreślony, chyba, że planują pobyt powyżej 90 dni, wtedy muszą zameldować w urzędzie miasta. Podsumowując przeprowadzka do Bochum nie jest problematyczna. 

Obywatele pozostałych krajów będą potrzebowali wizy, by przeprowadzić się do Bochum w Niemczech. Należy się o nią ubiegać w swoim kraju poprzez lokalną ambasadę lub konsulat Niemiec.