Skip to main content

Rady dotyczące przeprowadzki studenta do Bochum w Niemczech


Rady dotyczące przeprowadzki studenta do Bochum w Niemczech

Jak się mieszka w Bochum?

Bochum jest miastem przyjaznym studentom, w którym jest więcej ludzi z zagranicy. Miasto jest czyste, chłodne i zielone. Jeśli jesteś tam po raz pierwszy, trudno będzie Cię przekonać do wyjazdu do innego miasta w Niemczech, ponieważ Bochum z czasem będzie na Ciebie silnie oddziaływać. Miasto posiada nowoczesne sieci transportowe, znakomity uniwersytet, życie nocne, lepsze zakwaterowanie i dobre połączenie z sąsiednimi dużymi miastami.

Jak wygląda życie studenckie w Bochum?

Bochum to miejsce przyjazne dla wszystkich, z wieloma atrakcjami dla studenta i nie tylko. Studenci mają zazwyczaj więcej korzyści z powodu kraju związkowego NRW (Nadrenia Północna-Westfalia), w którym leży Bochum. Możesz znaleźć kilka specjalnych ofert dla studentów w restauracjach, sklepach, muzeach, centrach sportowych i innych miejscach kulturowych. Studenci mogą przy dużym wysiłku zarobić na życie pracując w niepełnym wymiarze godzin w Bochum i okolicach. Jeśli posiadasz podstawową znajomość języka niemieckiego, Twoje szanse są oczywiście większe.

Ile kosztuje życie w Bochum?

Bochum jest jednym z niewielu miast, które jest porównywalnie tańsze niż jakiekolwiek inne miasto w południowych Niemczech lub gdziekolwiek indziej. Ausländeramt przepisał dodatek na utrzymanie studenta. Jeśli znajdziesz wspólne mieszkanie, możesz drastycznie zmniejszyć swoje miesięczne wydatki. Większość mieszkań studenckich w Bochum posiada nieograniczony dostęp do szybkiego Internetu oferowanego przez uniwersytet. Możesz zaoszczędzić 20-30€, które zapłaciłbyś za prywatne łącze internetowe. Puentując powyższe, koszty życia są przystępne nawet dla studenta.

Czy są problemy ze znalezieniem noclegu w Bochum?

W pewnym stopniu ciężko jest znaleźć miejsce do życia w Bochum, ze względu na fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba studentów przeprowadzających się do tego miasta. Można jednak wysyłać aplikacje online z dużym wyprzedzeniem i w większości przypadków można się z pracodawcą skontaktować telefonicznie.

Jakie restauracje znajdują się w Bochum?

W Bochum znajdziesz prawie wszystkie rodzaje kuchni, od włoskiej, chińskiej, wietnamskiej, greckiej, aż po tradycyjną niemiecką. Po przyjeździe do Bochum można oszaleć na punkcie potraw, takich jak kebaby, rogale i sznycle. Można tam oczywiście znaleźć wszystkie popularne sieci, takie jak McDonald’s czy KFC.

Jakie miejsca w Bochum odwiedzić?

Znajduje się tam popularne jezioro Kamnader See, przy którym można spacerować, jeździć rowerem lub uprawiać sporty wodne. Planetarium jest drugim obowiązkowym punktem zwiedzania w Bochum. Tradycyjnie Bochum było miastem przemysłowym z wieloma kopalniami węgla. Wszystkie zostały jednak już dawno zamknięte, a na pamiątkę wybudowano Muzeum Górnictwa. Znajduje się tam również Muzeum Kolejnictwa, w którym można zobaczyć stare parowozy, które były używane podczas wojny i można się nimi przejechać. Ponadto Bochum i Ruhrpark są bardzo popularne wśród miłośników zakupów.

Rady dla studentów przyjeżdżających do Bochum

Przed przyjazdem do Bochum warto zrobić małe rozeznanie. Postaraj się poznać kilka faktów. Musisz być otwarty i komunikatywny, jeśli chcesz być zaakceptowany. Co druga osoba, którą spotkasz na swojej drodze, będzie kolegą ze studiów, więc staraj się być w większości przypadków poinformowany o sobie. Na Facebooku i innych portalach społecznościowych istnieje wiele stron poświęconych Bochum, należących do społeczności studenckiej. W końcu przeprowadzasz się do Bochum, żeby się uczyć, więc ucz się dobrze i baw się dobrze w tym samym czasie!