Skip to main content

Co należy wiedzieć przed przeprowadzką do Lipska?


Co należy wiedzieć przed przeprowadzką do Lipska?

W ciągu ostatnich kilku lat Lipsk zyskał przydomek „Hypezig”, dzięki czemu przeprowadzka do tego miasta stała się bardzo popularna, szczególnie wśród młodych ludzi, których przyciąga intensywne życie nocne i niezależna lokalna scena muzyczna.

Przeprowadzka do Lipska

Lipsk jest atrakcyjnym miejscem do życia dla profesjonalistów, ponieważ w mieście rozwija się przemysł biotechnologiczny i prowadzone są wiodące na świecie badania medyczne. Kultura na najwyższym poziomie to kolejne powody, dla których przeprowadzka do Lipska jest dla wielu osób dobrym pomysłem. Miasto znajduje się w pierwszej trójce miast europejskich pod względem standardu życia.

Klimat w Lipsku

Zgodnie z klasyfikacją klimatyczną Köppen w Lipsku panuje klimat oceaniczny, co oznacza, że w mieście panują ciepłe, ale nie upalne lata, a zimy są raczej łagodne i chłodne.

Temperatury latem oscylują zwykle wokół 25°C, choć w najgorętsze dni lipca i sierpnia mogą przekroczyć 35°C. Zimy w Lipsku są dość wilgotne, ale temperatury utrzymują się zazwyczaj powyżej zera.

W szczycie lata miasto cieszy się słońcem przez około 7,4 godziny dziennie, natomiast w grudniu liczba ta spada do zaledwie 1,7 godziny dziennie.

Wizy do Niemiec

Niemcy są członkiem Unii Europejskiej i w związku z tym każdy obywatel innego kraju Unii Europejskiej ma prawo mieszkać i pracować w tym kraju. Mieszkańcy innych krajów, o ile nie są to kraje zwolnione z obowiązku wizowego, muszą posiadać wizę, aby móc zamieszkać w Lipsku.

Lipsk stosuje się do polityki wizowej strefy Schengen, do której należą wszystkie 22 państwa członkowskie Unii Europejskiej oraz Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria. Podobna jest także polityka wizowa Bułgarii, Chorwacji, Cypru i Rumunii.

Obywatele innych państw powinni ubiegać się o wizę na wyjazd do Lipska w swoim kraju. Wnioski należy składać w niemieckim przedstawicielstwie właściwym dla miejsca zamieszkania danej osoby. Obywatele USA, Australii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei i Nowej Zelandii mogą wjechać do Niemiec bez wizy, a następnie złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt.

Przeprowadzka-Lipsk

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do Lipska z powodów zawodowych, rodzinnych, czy ze względu na sprzyjający klimat, przeprowadzka zawsze sprawia, że po głowie chodzi sporo pytań z tym związanych. Nasz blog o przeprowadzkach mamy nadzieję, rozwieje Państwa wątpliwości. Nasza firma jest gotowa pomóc od A do Z z przeprowadzką. Od wstępnych przygotowań, przez listę rzeczy do zrobienia podczas przeprowadzki, busa, który przetransportuje Państwa meble czy inne cenne pamiątki bez szwanku. Zadzwoń do nas i umów się na przeprowadzkę.