Skip to main content

Düsseldorf jest popularny wśród wielu ludzi i oferuje wysoką jakość życia. Dlatego też mieszkanie w dużym mieście jest nieco droższe niż na przykład w Zagłębiu Ruhry, sąsiedniej aglomeracji. W alternatywnych dzielnicach, takich jak Flingern czy Bilk, wielu studentów mieszka w niedrogich mieszkaniach dzielonych, ponieważ podoba im się atmosfera tych dzielnic. Jeśli dysponujesz większymi środkami finansowymi, może zainteresować Cię dzielnica Pempelfort. Mieszka tam również wielu studentów, ale czynsze są znacznie droższe.

Atrakcje Düsseldorfu

Bez względu na to, w której dzielnicy mieszkasz, często będziesz w Altstadt, centrum miasta Düsseldorf. Znajdziesz tam nie tylko sklepy i centra handlowe, ale także muzea, galerie i teatry. Jeśli chcesz wyjść wieczorem na miasto, Altstadt jest również warte uwagi, ponieważ Düsseldorf ma „Najdłuższy bar na świecie”, około 50 barów i restauracji ustawia się na Bolkerstraße i przyciąga mieszkańców i turystów każdego wieczoru.

Nocne życie Düsseldorfu

Ulica Kurze Straße jest szczególnie popularna wśród studentów. Znajdziecie tam puby takie jak „Schaukelstühlchen”, „Kürzer” i „Chez Cherie”, gdzie spotkacie wielu młodych ludzi. Cała ulica jest wyłożona barami i pubami, więc ciepłe letnie noce można spędzić na ulicy z piwem w ręku. Regionalnym piwem jest „Alt”. Nawet jeśli uważasz piwo Alt za zbyt gorzkie, nigdy nie powinieneś zamawiać tutaj „Kölscha”, ponieważ to piwo pochodzi z Kolonii (a oba miasta są w ciągłej rywalizacji).

Rekreacja w mieście

Szybko poczujesz przytulność miasta. W parkach takich jak Volksgarten czy Hofgarten ludzie odpoczywają podczas przerwy na lunch, a także w weekendy. Na nadreńskich łąkach po obu stronach rzeki wielu mieszkańców Düsseldorfu uczy się, ćwiczy i odpoczywa. Szczególnie popularne są tam pikniki i wieczory przy grillu. Krótki wypoczynek można przeżyć w pobliżu portu medialnego. Na plaży nad Renem szybko poczujecie się jak na wybrzeżu lub na wyspie.

Przeprowadzka do Düsseldorfu

Jeśli zainteresowało Cię miasto, koniecznie przeczytaj poprzednie artykuły o Düsseldorfie. Jest to miasto popularne, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj o tym, co trzeba załatwić przed wyjazdem i przeprowadzką, a przewozem dobytku zajmie się za Ciebie firma, która wniesie meble, spakuje drogocenności i dopilnuje całego transportu.