Skip to main content

Emmen, co warto wiedzieć przed przeprowadzką?


Emmen jest gminą i miastem w północno-wschodniej Holandii. Liczy około 109 000 mieszkańców. Miasto ma największą koncentrację przemysłu ze wszystkich gmin w północnej Holandii. Znajduje się tam około 5 500 firm, z których wiele koncentruje się na żywności, tworzywach sztucznych, elektronice, wydobyciu i przetwórstwie gazu i ropy naftowej oraz agrobiznesie. Gmina oferuje około 43 000 miejsc pracy.

Kultura i rozrywka w Emmen

Ponadto w Emmen znajdziesz wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Można tam chłonąć kulturę uczestnicząc w konferencjach i innych wydarzeniach. Miłośnicy przyrody mogą odkrywać cuda żywego świata natury, a sportowcy mogą uprawiać swoje ulubione sporty. Ponadto można odwiedzić znane ZOO, ale także targi i festiwale.

Komunikacja

Emmen jest obsługiwane przez jedno połączenie kolejowe z Zwolle, które z kolei prowadzi do reszty kraju. Ponadto, istnieją regularne i częste linie autobusowe z Groningen, Hoogeveen i Assen, jak również okolicznych wsi i Meppen w Niemczech, odjeżdżające z dwóch terminali autobusowych w Emmen.

Czas wolny w Emmen

Emmen to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej zielonych regionów w Holandii, kochany przez naszych mieszkańców i lubiany przez studentów i emigrantów. W Emmen jest wiele do zrobienia dla studentów i emigrantów! Możesz spędzić dzień w WILDLANDS Adventure Zoo, pójść na zakupy lub zobaczyć film. Jeśli chodzi o sztukę i kulturę, w dzielnicy Rensenpark znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Uitagenda ma pełny kalendarz wszystkich wydarzeń, które odbywają się w Emmen. Wszyscy najwięksi artyści w Holandii grali i grają w ATLAS Theater na Raadhuisplein. Jeśli chcesz obejrzeć film, możesz wybrać się do Kinepolis.

Emmen ma wspaniałe życie nocne z mnóstwem miejsc, gdzie można wyjść, wypić drinka i tańczyć do białego rana. Centrum Emmen to miejsce, gdzie odbywają się imprezy, z miejscami takimi jak Lïmbo Club, Café De Zwetser, Grand Café Karakter, Eetcafé Groothuis lub De Brasserie.

Przeprowadzka do Emmen

Jeśli jesteś fanem mniejszych, bardziej kameralnych miast, to Emmen jest świetnym miejscem dla Ciebie! Przed przeprowadzką zapoznaj się z rynkiem pracy, mieszkań i dowiedz jakie dokumenty potrzebujesz podczas przeprowadzki do Holandii. Warto wynająć firmę transportową, która zadba o nasz bagaż i meble do nowego domu.