Skip to main content

Hanower jako wielozadaniowe miasto w Niemczech


W ciągu dnia pracować dla znanej na całym świecie korporacji, a wieczory spędzać na koncertach lub żegludze. W regionie Hanoweru można doskonale zbalansować życie zawodowe i prywatne.

Hanower do życia i pracy

Każdy, kto szuka równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, w regionie Hanoweru czuje się jak w domu. Ludzie mogą tam nie tylko studiować, pracować i zakładać firmy, ale jest to również miejsce, w którym można cieszyć się życiem.

Produkty i usługi w Hanowerze

W ankiecie przeprowadzonej przez miasto Hanower dziewięciu na dziesięciu mieszkańców oceniło swoje miejsce zamieszkania jako dobre lub bardzo dobre. Przyczyniła się do tego zarówno lokalna komunikacja publiczna, jak i liczne parki i tereny zielone. Według ogólnoeuropejskich rankingów, stolica Dolnej Saksonii należy do najbardziej przyjaznych do życia miast w Europie.

W badaniu tym miasto nad Renem zostało nie tylko najwyżej ocenione pod względem jakości życia, lecz także jako miasto o wysokim potencjale gospodarczym i potencjale wykwalifikowanej siły roboczej.

Nie tylko produkcja, ubezpieczenia i usługi finansowe przyczyniają się do wysokiej wartości dodanej regionu. Ważną rolę odgrywają również naukowcy z różnych dziedzin. Na przykład firmy Kind Hörgeräte i Sennheiser są liderami innowacji w dziedzinie techniki audio. Rządy federalne i krajowe zaczęły ostatnio wspierać cztery klastry doskonałości Uniwersytetu Leibniza i Szkoły Medycznej w Hanowerze. Oprócz słuchu, naukowcy prowadzą tam badania nad chorobami zakaźnymi, urządzeniami optycznymi i technologiami pomiarowymi.

W Hanowerze i okolicach działa wiele firm z różnych branż, które przyczyniają się do wzrostu renomy regionu na świecie. W przemyśle motoryzacyjnym swoje bazy w regionie mają liderzy technologii, tacy jak Volkswagen i Continental. Z kolei Bahlsen i Rossmann to przykłady znanych marek detalicznych z siedzibą w Hanowerze. Ponadto w tym mieście mają swoje siedziby duże firmy ubezpieczeniowe, takie jak Concordia, VHV i HDI, a także dostawca usług finansowych Swiss Life.

Targi i miejsca wystawowe w Hanowerze

W Hanowerze znajdują się największe na świecie tereny wystawowe. Oprócz Hannover Messe, w Hanowerze odbywają się również wiodące targi mobilności i logistyki IAA Nutzfahrzeuge oraz Agritechnica- największe na świecie targi techniki rolniczej. W lecie odbywają się IdeenExpo, jedyne w Europie interaktywne targi dla ciekawskiej młodzieży. Jesienią na terenach wystawowych odbędzie się pierwsza w historii konferencja na temat standardu komunikacji mobilnej 5G.

Od czasu Expo 2000, dzięki wyjątkowo dobrej infrastrukturze regionu, w Hanowerze odbywa się coraz więcej konferencji i międzynarodowych wydarzeń.

Odpoczynek w mieście i okolicach

W sercu Hanoweru znajduje się las miejski o powierzchni ponad 600 hektarów. Dzięki temu miasto jest jednym z najbardziej zielonych w Niemczech. Ponadto jezioro Maschsee jest idealnym miejscem do pływania lub żeglowania po całym dniu pracy. Sporty wodne w Steinhuder Meer, jazda konna w regionie Burgdorf i wędrówki w górach Deister, wszystko to znajduje się w odległości nie większej niż 30 minut do Hannoveru.