Skip to main content

Jeśli jesteś emigrantem, który chce przeprowadzić się i pracować w Hanowerze, koniecznie zapoznaj się z cennymi informacjami, które może dostarczyć Ci nasz blog. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o lokalnym przemyśle, pozwoleniach na pracę i poszukiwaniu pracy w Hanowerze.

Zatrudnienie w Hanowerze

Nowe środki zostały uruchomione w celu stymulowania wzrostu gospodarczego w Hanowerze w ostatnich latach, w tym Hannoverimpuls, który jest wspólny rozwój biznesu przez miasto i region Hanoweru. Stworzyło to nowe możliwości dla przeprowadzających się z innych krajów zainteresowanych pracą w Hanowerze, a program ten skierowany jest w szczególności do siedmiu sektorów: motoryzacja, rozwiązania energetyczne, technologie informacyjne i komunikacyjne, nauki przyrodnicze, technologie optyczne, przemysły kreatywne oraz inżynieria produkcji.

Lokalna gospodarka

Bankowość i ubezpieczenia to dwie kluczowe branże lokalne w Hanowerze, które mają ogromne znaczenie gospodarcze dla całego kraju, chociaż Niemcy słyną z regionalizacji wzrostu i siły. W ramach programu rozwoju przedsiębiorczości Hannoverimpuls miasto utrzymuje międzynarodowe stosunki gospodarcze z Rosją, Indiami i Turcją.

Volkswagen jest jednym z największych lokalnych pracodawców w okolicy, z dużym zakładem produkującym pojazdy użytkowe, zlokalizowanym w pobliżu kanału Mittellandkanal i autostrady A2.

Poszukiwanie pracy w Hanowerze

Głównym niemieckim portalem pracy jest Federalna Agencja Pracy i dla obcokrajowców szukających pracy w Hanowerze jest to tak dobry punkt wyjścia, jak żaden inny. Giełda pracy „Make it in Germany” może być również przydatnym miejscem do poszukiwania pracy. Lokalne gazety mogą być również dobrymi miejscami do poszukiwań pracy w mieście.