Skip to main content

Almere to miasto w Holandii. Jeśli planujesz przeprowadzkę do tego państwa, warto dowiedzieć się, co oferują różne miasta i wybrać odpowiednie dla siebie. Kiedy znajdziemy już swój azyl warto odpowiednio zaplanować swoją przeprowadzkę, by nie napotkać na niepotrzebne kłopoty. Dobrze jest wcześniej wybrać odpowiedni środek transportu, by dostać się do miasta, ale także znaleźć firmę przeprowadzkową, która zajmie się naszym bagażem kompleksowo.

Jeśli nie czytałeś poprzednich artykułów o miejscowości Almere odsyłam do nich:

Co warto wiedzieć przed przeprowadzką do Almere? Część 1.

Co warto wiedzieć przed przeprowadzką do Almere? Część 2.

Podróż różnymi środkami transportu do Almere

Samolot

Jeśli przeprowadzasz się do Almere, to przylatujesz na lotnisko Amsterdam Schipol. Lotnisko Schipol jest dobrze skomunikowane dla przylotów z Europy i reszty świata i jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Do Almere najłatwiej dostać się z lotniska Schipol Airport pociągiem. Na lotnisku znajduje się stacja kolejowa, więc nie musisz jechać do centrum Amsterdamu. Podróż jest dość szybka, ponieważ do Almere jest tylko około 40 km od lotniska.

Kolej

Podróżowanie koleją jest zazwyczaj najlepszą opcją, jeśli podróżujesz z Holandii, ponieważ istnieją dobre połączenia z całego kraju. Możesz dostać się bezpośrednio pociągiem z Utrecht, Hilversum, DenHaag, Vlissingum, Roosendaal, Rotterdamu, Amsterdamu, Leeuwarden, Dronten, Droningen i wielu innych obszarów.

Samochód

Jeśli podróżujesz samochodem, musisz jechać A1 z Amsterdamu, a następnie przesiąść się na A6 do Almere. Jeśli podróżujesz z Hilversum lub Utrecht, musisz jechać A27, a następnie kierować się na A6.

Autobus

Z Amsterdamu, Utrecht, Hilversum oraz Naardum i Bussum kursują również autobusy dalekobieżne, niektóre z tych autobusów jadą do Almere Centrum.

Podróżowanie po Almere

Kolej

Podróż pociągiem w Holandii jest zazwyczaj szybka i prosta. W Almere znajduje się 6 stacji kolejowych. Almere Centrum jest centralnym dworcem dla pociągów, autobusów, taksówek, a nawet rowerów. Pozostałe stacje to Almere Parwijk, Almere Poort, Almere Buiten, Almere Muziekwijk i Almere Oostvaarders. Szybkie pociągi jadą tylko do Almere Centrum, podczas gdy lokalne pociągi jadą do wielu, jeśli nie wszystkich, z pozostałych stacji i są dobrym sposobem na poruszanie się po mieście.

Autobus

Połączenia autobusowe wokół miasta są zazwyczaj bardzo dobre. Najlepszym sposobem na zapłacenie w  autobusie jest kupno małej karty, którą można doładowywać środkami na podróż.

Rower

Jak wiadomo, w Holandii rowery są świetnym sposobem na poruszanie się po mieście z wieloma ścieżkami rowerowymi, które znacznie ułatwiają przemieszczanie. Rowery można wypożyczyć z dworca głównego i sklepów rowerowych. W mieście znajduje się również wiele taksówek, które można znaleźć na postojach taksówek lub zadzwonić po nie.