Skip to main content

Przeprowadzka do Norymbergi w Niemczech


Przeprowadzka do Norymbergi w Niemczech

Z około pół miliona mieszkańców w 2013 roku, Norymberga jest czternastym co do wielkości miastem w Niemczech, drugim co do wielkości w Bawarii i największym we Frankonii (termin określający wschodnią część starożytnego niemieckiego Księstwa Frankonii). Położona jest nad kanałem Ren-Men-Dunaj i rzeką Pegnitz, około 100 km na północ od Monachium. Norymberga jest ważnym miastem przemysłowym, z wieloma międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się wszystkim, od produkcji zabawek po inżynierię.

Region metropolitalny Norymbergi

Region metropolitalny Norymbergi wyróżnia się wysoką jakością życia, którą można odczuć nie tylko w wyjątkowym krajobrazie kulturowym i przyrodniczym. Region metropolitalny Norymbergi, jak żaden inny region w Niemczech, oferuje różnorodną mieszankę parków przyrodniczych, wycieczek kulinarnych, światowej sławy zabytków architektury, muzeów, możliwości spędzania wolnego czasu oraz najwyższej klasy kultury teatralnej i muzycznej. Odwiedź to niezwykłe miasto w regionie metropolitalnym i przeprowadź się do tego wielozadaniowego miasta, jakim jest Norymberga.

Pogoda w Norymberdze

Podobnie jak większość Europy Zachodniej, Norymberga ma klimat oceaniczny. Jednak ze względu na położenie w głębi lądu i dużą wysokość nad poziomem morza, różni się on nieco od klimatu panującego w pozostałej części Bawarii. W związku z tym, emigranci przeprowadzający się do Norymbergi mogą spodziewać się ciepłych, suchych lat, ze średnimi temperaturami do około 25°C. Mimo że lato jest zazwyczaj suche, w Norymberdze zdarzają się opady deszczu w lipcu.
Miesiące zimowe mogą być bardziej zróżnicowane i zazwyczaj przynoszą mieszankę łagodnej i chłodnej pogody z temperaturami w zakresie od -3°C do 4°C. Opady są równomiernie rozłożone w miesiącach zimowych.

Przeprowadzka do Norymbergi

Jako emigrant przeprowadzający się do Norymbergi, możesz potrzebować wizy. Zależy to od narodowości, ponieważ ze względu na fakt, że Niemcy są pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, ekspatrianci, którzy są obywatelami Unii Europejskiej lub EOG lub Szwajcarii nie potrzebują wizy, aby przeprowadzić się do Norymbergi, aby tam mieszkać i pracować. Muszą oni jednak zarejestrować swoją obecność w lokalnych urzędach, jeśli chcą zostać na dłużej niż 90 dni, ale jest to tylko formalność.
Obywatele nowych państw członkowskich Unii Europejskiej, takich jak Chorwacja, jak również obywatele krajów trzecich muszą złożyć wniosek o wizę i pozwolenie na pobyt. Proces ten należy rozpocząć z dużym wyprzedzeniem przed planowaną przeprowadzką do Norymbergi, ponieważ czas oczekiwania na wizę jest różny w zależności od przypadku.