Skip to main content

Przewodnik po Frankfurcie, czyli przeprowadzka do Niemiec


Jeśli zdecydowałeś się zamieszkać we Frankfurcie, podjąłeś doskonałą decyzję. Nie ważne, czy przeprowadzasz się do Frankfurtu z powodów osobistych, czy dlatego, że dostałeś pracę w tym mieście. Frankfurt jest prawdopodobnie jedynym miastem w Niemczech, które wygląda jak amerykańskie miasto z odpowiednią panoramą. Niektórzy ludzie nazywają Frankfurt również Mainhatten – połączenie Manhatten i Main, rzeki, która przepływa przez miasto.

Frankfurt i jego zasoby

Większość niemieckich banków ma swoje siedziby we Frankfurcie, np. Deutsche Bank czy EZB (Europejski Bank Centralny), jak również niemiecka giełda papierów wartościowych.
Frankfurt to nie tylko bankowość i giełda. Frankfurt i jego okolice, zwane Taunus, oferują wiele możliwości wypoczynku i cieszenia się naturą.

Dzielnice Frankfurtu

Frankfurt z około 700 000 mieszkańców jest jednym z największych miast w Niemczech. We Frankfurcie znajduje się 16 różnych dzielnic. Która z nich jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie? Cóż, w zależności od tego, co planujesz robić we Frankfurcie, pracować, studiować czy imprezować, każda dzielnica ma coś do zaoferowania.

Życie we Frankfurcie

Jakość życia we Frankfurcie jest bardzo wysoka, wiele dobrze płatnych miejsc pracy, szczególnie w sektorze finansowym, a także dużo zieleni w mieście i wokół niego. Ponadto Frankfurt oferuje wiele atrakcji kulturalnych, takich jak teatry, muzea i drużyna piłkarska w Bundeslidze. Mieszkanie we Frankfurcie oznacza również poznanie kultury, jedną z najfajniejszych rzeczy jest to, że można tam znaleźć wiele tzw. Weinstuben, czyli barów, w których można skosztować jednych z najlepszych cydrów, jakie można dostać gdziekolwiek.

Pogoda we Frankfurcie

Pogoda we Frankfurcie jest bardzo przyjemna, ciepła w lecie i chłodna w zimie. Tak właśnie powinno być, nie tak jak w niektórych innych miejscach w Niemczech, gdzie wydaje się, że są tylko 3 pory roku (czyli po wiośnie przychodzi jesień). Więc jeśli lubisz spędzać czas na zewnątrz, ciesząc się naturą, pokochasz życie we Frankfurcie.

Przeprowadzka do Frankfurtu

Jeśli nie jesteś pewien czy powinieneś przeprowadzić się do Frankfurtu, teraz jest na to czas. Miasto jest znane z oferty kulturalnej, niezliczonych galerii i muzeów oraz tętniącej życiem sceny imprez. Frankfurt jest domem dla wielu klubów electro, które są znane w całych Niemczech. Znalezienie pracy we Frankfurcie jest również dość łatwe, szczególnie jeśli szukasz zatrudnienia w sektorze finansowym. Więc spakuj swoje rzeczy i przenieś się do Frankfurtu już dziś.