Skip to main content

Jak wygląda transport we Frankfurcie?


Jeśli masz nadzieję, że po przyjeździe do Frankfurtu będziesz prowadzić samochód i zmienisz swoje amerykańskie pozwolenie na prowadzenie samochodu, będziesz musiał przygotować się na dużą ilość spraw administracyjnych oraz wydatków. Niestety, jest to nieuniknione.

Niemieckie prawo jazdy znane jest jako Führerschein, a to, jak łatwo je uzyskasz, zależy od tego, skąd się przeprowadziłeś. Niektóre stany USA mają tak zwaną wzajemną relację z Niemcami, w wyniku czego będziesz mógł przenieść swoje prawo jazdy z minimalnym zamieszaniem. Jeśli nie należysz do tej szczęśliwej garstki, niestety będziesz musiał ponownie zdać egzamin we Frankfurcie, proces ten obejmuje lekcje w szkole jazdy, a także egzaminy pisemne i praktyczne.

Transport publiczny

Tramwaj jest preferowanym środkiem transportu dla mieszkańców centrum Frankfurtu. Kursuje co dziesięć minut (pięć w godzinach szczytu), więc będziesz w stanie przeskoczyć z jednego końca miasta na drugi z minimalnym zamieszaniem, korzystając z tych udogodnień.

Frankfurt posiada również dwie linie kolejowe, naziemną U-Bahn (która jest zastępowana przez autobusy po około 1 w nocy) i szybkie metro S-Bahn. Należy jednak uważać na tę ostatnią. Mimo, że jest szybkie, kieszonkowcy i inne tego typu przestępstwa szerzą się w metrze, i zaleca się unikanie go, jeśli masz przy sobie znaczną sumę gotówki lub cokolwiek innego wartościowego.

Jazda na rowerze jest również popularna we Frankfurcie i będziesz mógł wypożyczyć rower, który można zamknąć w bezpiecznych miejscach w całym mieście. Ponieważ we Frankfurcie jest wiele ścieżek rowerowych, na które nie można wjeżdżać samochodami, może to być świetny sposób na zwiedzanie miasta w spokojnym tempie po przeprowadzce do Frankfurtu.

Lotniska we Frankfurcie

Jako tak prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy, trudno się dziwić, że lotnisko we Frankfurcie (FRA) jest jednym z najbardziej ruchliwych na świecie. Dogodnie położone w sercu miasta, lotnisko Frankfurt Airport obsługuje połączenia długodystansowe i krótkodystansowe (w tym Chicago, San Francisco i Nowy Jork), działając również jako centralne źródło niemieckich narodowych linii lotniczych Lufthansa.

Droga morska we Frankfurcie

Frankfurt korzysta z małego portu, znajdującego się w samym sercu miasta. Sam port jest używany do celów komercyjnych, ponieważ jest zbyt mały, aby mogły z niego odpływać i przypływać luksusowe statki wycieczkowe, ale sam w sobie jest piękną częścią Frankfurtu i może się przydać, gdy będziesz chciał przewieźć swoje rzeczy do nowego domu, oszczędzając ogromne sumy na transporcie lotniczym.

Dzielnice Frankfurtu

We Frankfurcie są dzielnice, które zaspokoją różne pragnienia, niezależnie od tego, czy szukasz miejsca wypełnionego życiem i energią dzięki młodej populacji, czy konwencjonalnego obszaru rodzinnego lub czegoś pomiędzy.

Czy warto przeprowadzić się do Frankfurtu?

Jeżeli chcesz być blisko komercyjnego serca miasta i dysponujesz budżetem, który pozwoli Ci znaleźć się w tej droższej dzielnicy Frankfurtu, zwróć uwagę na Niederrad. Niederrad znajduje się blisko lotniska (ale nie na tyle, abyś był narażony na hałas), co oznacza, że będziesz miał doskonałe połączenia transportu publicznego na wyciągnięcie ręki, a także wiele rozrywek. Grüneburgpark to kolejna opcja dla tych, którzy nie przejmują się budżetem. Jest to najbardziej ekskluzywna dzielnica Frankfurtu, pełna eleganckich budynków i publicznych terenów zielonych.