Skip to main content

Jak znaleźć pracę po przeprowadzce do Bochum?


Jak znaleźć pracę po przeprowadzce do Bochum?

Gospodarka Bochum w Niemczech, jest obecnie zróżnicowana i może zaoferować szeroki wachlarz możliwości: ekspaci nie muszą już koniecznie pracować w sektorze przemysłowym Bochum. Wręcz przeciwnie, miasto jest ośrodkiem technologicznym z międzynarodowym rynkiem pracy.

Gospodarka w Bochum

Tradycyjnie lokalna gospodarka Bochum opierała się na sektorze przemysłowym, z petrochemią i produkcją tekstylną jako dwoma głównymi gałęziami przemysłu. Jednak w ciągu ostatnich 20 lat Bochum przeszło na bardziej zrównoważoną gospodarkę i obecnie sektor usług jest tak samo ważny dla produkcji gospodarczej miasta. W wyniku tego dążenia do zrównoważenia gospodarki wiele dużych niemieckich i międzynarodowych koncernów, w tym banki i firmy informatyczne, założyło w Bochum swoje biura lub centrale. 

Jak znaleźć pracę po przeprowadzce do Bochum?

W Bochum nadal istnieje duża obecność przemysłu, a wiele dużych firm, takich jak producent samochodów Opel i dostawca części samochodowych Johnson Controls, nadal ma swoje fabryki w mieście. Ekspatrianci pracujący w Bochum są zazwyczaj zatrudnieni w sektorze usługowym lub przemysłowym, często na wyższych stanowiskach technicznych lub kierowniczych. Bochum przyciągnęło wielu obcokrajowców w ostatnich latach ze względu na względną siłę gospodarki w czasie niestabilności większości miast europejskich.

Pozwolenie na pracę w Bochum

To, czy będziesz potrzebował pozwolenia na legalną pracę w Bochum, zależy od Twojego obywatelstwa. Obywatele krajów Unii Europejskiej oraz EOG lub Szwajcarii nie potrzebują pozwolenia na pracę w Bochum.

Jeśli jesteś obywatelem kraju spoza Unii Europejskiej, będziesz potrzebował pozwolenia na pracę. Jednak przed złożeniem wniosku należy  znaleźć pracę w Bochum, ponieważ potencjalny pracodawca musi udowodnić, że żaden obywatel Niemiec, UE, EOG czy Szwajcarii nie jest w stanie objąć tego stanowiska. Wyjątki od tej reguły dotyczą pracowników wykwalifikowanych i przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą.

O pozwolenie na pracę dla osób spoza UE należy zazwyczaj ubiegać się przed przeprowadzką do Bochum przez ambasadę lub konsulat.

Przeprowadzka do Bochum

Jeśli zdecydowałeś się o przeprowadzce do Bochum, koniecznie poszukaj firmy przeprowadzkowej, która ułatwi Ci cały proces relokacji i przewiezie Twój dobytek do Bochum. Ty zajmij się swoimi sprawami, takimi jak poszukiwanie pracy, mieszkania, nowymi znajomościami, a my zajmiemy się Twoimi meblami i bagażem.