Skip to main content

Przeprowadzka do Bielefeld oczami studenta


Przeprowadzka do Bielefeld oczami studenta

Bielefeld to miasto, które wspaniale sprzyja edukacji, jest to duże miasto, które posiada uczelnie wyższe, ale również bogate życie nocne. Ceny w mieście są przystępne, a miejsca pracy czekają na studentów, który skończą tamtejsze uniwersytety. Jeśli planujesz studia w Niemczech, wybierz Bielefeld, a firmie przeprowadzkowej zleć przewóz Twojego dobytku. Kto wie, może po studiach zostaniesz na stałe mieszkańcem tego pięknego, niemieckiego miasta. Oto kilka pytań do studentki, która wybrała przeprowadzkę na studia do Bielefeld w Niemczech.

Jak podoba Ci się mieszkanie w Bielefeld?

Pochodzę z miasta, w którym mieszka kilka milionów ludzi. To najważniejszy powód, dla którego kocham Bielefeld, to małe miasto. Podoba mi się również to, że jestem tu z kilkoma innymi studentami z zagranicy. To rodzaj wielokulturowego życia, które tu prowadzę.

Jak wygląda Twoje życie studenckie?

Powiedziano mi, że jako student Erasmusa nie jest się „prawdziwym studentem, ale raczej turystą”. To prawda, nie uczymy się jak zwykli studenci. Ale musimy wykonać wiele zadań domowych i egzaminów, aby zaliczyć. Wykładowcy są naprawdę przyjaźni i pomocni. W tym semestrze uczęszczam nawet na zajęcia z języka niemieckiego, a wykładowcy pomagają mi zrozumieć wszystko, co jest na zajęciach.

Dlaczego wybrałaś Bielefeld?

Miałam dwie możliwości studiowania w Niemczech. Jedną z opcji było Bielefeld, zaś drugą Bochum. Poszukałam w internecie informacji o uniwersytetach i zdobyłam trochę wiedzy na ten temat. Niektórzy z moich przyjaciół również tu studiowali i zachęcali mnie do studiowania w Bielefeld. Ostatecznie wybrałam to miasto, ponieważ niektóre z moich kursów są tutaj oferowane w języku angielskim.

Jak przygotowywałaś się do pobytu w Niemczech?

Kiedy otrzymałam potwierdzenie, że mogę studiować w Bielefeld, rozpoczęłam dwumiesięczny kurs języka niemieckiego. Starałam się jak najbardziej poprawić swój niemiecki. Poza tym nie musiałam wiele robić, ponieważ Biuro Międzynarodowe pomogło mi w innych sprawach i formalnościach.

Jak udało Ci się znaleźć mieszkanie w Bielefeld?

Kiedy wysłałam swoje dokumenty na Uniwersytet, dostałam maila z International Office z pytaniem, czy nie potrzebuję pomocy w znalezieniu mieszkania. To oni znaleźli mi zakwaterowanie. Teraz mieszkam w mieszkaniu z pięcioma innymi studentami Erasmusa.

Jaka była jedna z pierwszych rzeczy, które zauważyłaś po przyjeździe?

Pierwszą rzeczą, na którą zwróciłam uwagę, była punktualność i dyscyplina, jaką mają Niemcy. Wszystko było zaplanowane i nigdy nie było problemu bez rozwiązania.

Przeprowadzka do Bielefeld

Przeprowadzka do innego miasta, a może państwa to trudna decyzja. Przeanalizuj miasta w Niemczech i wybierz odpowiednie dla siebie. Berlin, Dortmund, Essen a może Bielefeld. Odwiedź nasze wpisy na blogu i znajdź miasto do przeprowadzki dla Ciebie i Twojej rodziny.