Skip to main content

Przeprowadzka do Hannoveru, transport


Przeprowadzka do Hannoveru, transport

Położenie Hannoveru jako głównego skrzyżowania linii kolejowych i autostrad zapewnia miastu doskonałe połączenia komunikacyjne. Miasto jest obsługiwane przez międzynarodowe lotnisko Hannover/Langenhagen, które znajduje się zaledwie 11 km na północ od centrum Hannoveru. Każdego roku z lotniska korzysta około 5 milionów osób, a loty odbywają się do miejsc na całym świecie.

Kolej międzynarodowa Hannoveru

Główną stacją kolejową w mieście jest Hannover Hauptbahnhof, która jest węzłem dla linii ICE, co oznacza, że ekspaci mieszkający w Hannoverze mogą łatwo podróżować koleją do wielu międzynarodowych i krajowych miejsc. Połączenia do Holandii, Szwajcarii, Francji i Austrii są dostępne z Hannoveru, a kolejka S-Bahn łączy lotnisko z dworcem kolejowym.

Autostrady

Hannover jest jednym z kluczowych miast niemieckiej sieci autostrad, położonym pomiędzy Hamburgiem i Kassel (autostrada A7) oraz pomiędzy Berlinem i Düsseldorfem (A2). Niemiecka autostrady słyną z tego, że na niektórych jej odcinkach nie ma ograniczeń prędkości. Mając odpowiedni samochód, bardzo szybko dostaniesz się z jednego miasta do drugiego.

Sieci autobusowe w Hannoverze

Z rozbudowanego miejskiego systemu Stadtbahn i autobusów często korzystają zarówno obcokrajowcy mieszkający w Hannoverze, jak i miejscowi. Designerskie autobusy i tramwaje w mieście są znane na całym świecie. Hannover jest również bardzo przyjazny dla rowerzystów, a w całym mieście znajdują się ścieżki rowerowe.

Życie w Hannoverze

Lokalny transport publiczny pozwala mieszkańcom Hannoveru na wybór różnych typów mieszkań. Równie dobrze można mieszkać w domu z ogrodem w jednym z miast i gmin regionu Hannoveru, jak i w mieszkaniu w mieście, a w obu przypadkach praca i przyroda są łatwo dostępne. Niezależnie od tego, w której części miasta się mieszka, możliwości spędzania wolnego czasu jest zawsze sporo.