Skip to main content

Przeprowadzka do Wuppertal w celach edukacyjnych


Przeprowadzka do Wuppertal w celach edukacyjnych

Wuppertal to miasto, które jest kojarzone z wiszącą kolejką. Jednak miasto ma dużo więcej do zaoferowania, dla studentów, rodzin, a także poszukujących pracy. Oto kilka z przykładów, które pomogą Ci podjąć decyzję o przeprowadzce właśnie do Wuppertal. 

Urozmaicone życie nocne

Jeśli chcesz się bawić dalej, w U-Clubie znajdziesz muzykę taneczną dla każdego. Słynna Jamaican Rum Night odbywa się raz w miesiącu i sprawia, że serca miłośników reggae i dancehall biją szybciej.  W czwratki seria imprez Superclub, gdzie studenci mogą przetańczyć całą noc. Przyjaciele lat 90-tych mogą zaś znów wyciągnąć swoje neonowe legginsy na Trash Camp w Barmer Bahnhof. A jeśli jesteś bardziej zainteresowany rockiem lub metalem, powinieneś koniecznie odwiedzić Underground. Jak widać, Wuppertal ma coś dla każdego fana muzyki!

Doskonałe połączenia z wszystkimi większymi miastami w okolicy

Siedemnaste, co do wielkości miasto w Niemczech, położone w środku kraju związkowego NRW (Nadrenia), ma doskonałe połączenia z większością innych dużych miast w Niemczech. Czy to Düsseldorf, Kolonia, Dortmund czy Essen, z pięknego nowego dworca głównego w Wuppertalu można dotrzeć do wszystkich tych miast i wielu innych w mniej niż godzinę. Więc jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wyjechać z Wuppertalu, to nie ma problemu. Wycieczki jednodniowe do innych dużych i małych miast Nadrenii Północnej-Westfalii można zawsze robić spontanicznie i bez większego planowania. Dzięki biletowi YoungTicket PLUS, bilet z połączeniami na cały obszar VRR kosztuje również tylko około 60 euro miesięcznie w ramach abonamentu.

W Wuppertalu znajduje się wiele firm

W dominujących dziedzinach przemysłowych miasta Wuppertal, takich jak chemia, budowa maszyn i elektrotechnika, istnieje wiele znanych firm szkoleniowych. Należą do nich na przykład Bayer AG, przedsiębiorstwo przemysłowe Knipex, Einkaufsbüro Deutscher Eisenhändler, Axalta, największy na świecie producent masowo produkowanych lakierów samochodowych, oraz dostawca z branży budowy maszyn i przemysłu motoryzacyjnego Schaeffler Technologies. Osoby, które chcą zdobyć doświadczenie w branży ubezpieczeniowej, mają duże szanse w największej niemieckiej kasie chorych BARMER oraz w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym Barmenia. Miasto Wuppertal, największy pracodawca w Wuppertalu, oferuje również wiele różnych praktyk zawodowych dla wszystkich kwalifikacji absolwentów szkół.

Uczelnie w Wuppertalu

Jeśli chcesz studiować, a nie jeździć pociągiem, Wuppertal z pewnością ma coś do zaoferowania z Bergische Universität Wuppertal! Z prawie 22 000 studentów i 150 licencjackich, magisterskich i nauczycielskich programów studiów, uniwersytet ma wiele do zaoferowania. Między innymi kierunki specjalne, takie jak technologia bezpieczeństwa czy projektowanie mediów interaktywnych, ale także klasyka, jak ekonomia, budowa maszyn czy informatyka. Poza tym istnieje Kirchliche Hochschule Wuppertal/Bethel (Uniwersytet Kościelny w Wuppertalu/Bethel), który wykłada teologię protestancką i naukę diakonalną, oraz dwa uniwersytety: FOM i Technische Akademie Wuppertal (TAW). 

Mieszkania w Wuppertalu

W przeciwieństwie do innych dużych miast w okolicy, mieszkania studenckie są również stosunkowo niedrogie, zwłaszcza w sąsiadującym z kampusem Grifflenberg domu studenckim. Ale również dzielnica Elberfeld jest bardzo popularna wśród uczniów, ponieważ stosunek ceny do jakości jest tam najlepszy. Obecnie płaci się średnio 7 euro za metr kwadratowy. Znalezienie centralnie położonego mieszkania lub pokoju we wspólnym mieszkaniu w pobliżu uczelni nie stanowi większego problemu, nawet na krótko przed rozpoczęciem semestru. Bardzo ładne miejsca do zamieszkania to Briller Viertel, Nordstadt i Ölberg, gdzie w krajobrazie miasta dominują piękne wille i stare mieszkania.

Przeprowadzka na studia do Wuppertal

Jeśli wybrałeś miejsce do studiowania i życia w Wuppertal w Niemczech, to zapewne szukasz już najlepszych rozwiązań dla siebie. Mieszkanie, akademik, centrum Wuppertal, czy jednak na obrzeżach miasta? Ten poradnik pomoże Ci przy wyborze odpowiedniego miejsca do przeprowadzki w Wuppertal.