Oczywistym jest, że każde miasto posiada wady. Jedno więcej, drugie mniej. Najważniejszym czynnikiem, czy przeprowadzimy się do danego miasta, państwa jest to, czego tak właściwie oczekujemy. Czy spokojnej okolicy dla rodziny? Czy dobrych szkół dla siebie lub dzieci? Czy miejsce z wieloma miejscami pracy? A może miejsce, by w zielonej okolicy przeżyć emeryturę. Poniżej przedstawiamy kilka wad mieszkania w Antwerpii, które dla niektórych wcale nie muszą być problemem.
Wysokie podatki w Belgii
Stawki podatkowe w tym mieście są bardzo wysokie (najwyższe w Europie). Podczas, gdy wydawanie pieniądze na podatki, może wypalić przysłowiową dziurę w kieszeni, jedyną korzyścią tego faktu jest świadomość, że otrzymasz tyle samo wysokiej jakości usług. Standardowa belgijska stawka podatku dochodowego od osób prawnych wynosi obecnie 33,99%. Średni podatek dochodowy wynosi 42%. Może się to wydawać niedogodnością, ale rząd belgijski wykorzystuje te pieniądze do finansowania niezwykłych programów socjalnych.
Bariera językowa w mieście
Antwerpia to miasto w Belgii, gdzie trzema językami urzędowymi są francuski, holenderski i niemiecki. 55% mieszkańców mówi po holendersku, co sprawia, że jest to najczęściej używany język w tym mieście. Wszystkie trzy języki nie są łatwe do nauczenia. Ale jest też jasna strona, większość Belgów jest całkiem dobrze zaznajomiona z językiem angielskim. Jedynym momentem, w którym możesz napotkać problem, będzie podróżowanie przez odległe miejsca w mieście.
Infrastruktura Antwerpii
Chociaż transport publiczny jest bardzo przystępny w Belgii, nie zawsze dociera na czas. Pociągi mają częste opóźnienia. Zazwyczaj nie zajmują one więcej niż 10 minut, jednak jest to coś, o czym należy pamiętać podczas codziennych dojazdów do pracy.
Mieszkania w Antwerpii
Jeśli chcesz kupić mieszkanie, może to być stosunkowo drogie. Ceny różnią się także w zależności od rejonu. Najlepiej jest sprawdzić to wcześniej, by nie mieć nie napotkać problemów. Może to być również dobry pomysł, aby pozwolić agentowi nieruchomości pomóc w całym procesie zakupu nieruchomości. Pamiętaj jednak, że tylko posiadacze certyfikatu BIV (Belgijski Instytut Pośredników w Obrocie Nieruchomościami) mogą prowadzić działalność w zakresie obrotu nieruchomościami.